Департамент у справах релігій та національностей Міністерства культури України припинив функціонування. Саме цей Департамент раніше активно долучився до забезпечення процесу отримання та імплементації на національному ґрунті Томосу про автокефалію Української Православної Церкви.
Про це повідомив директор департаменту Андрій Юраш на своїй сторінці у Фейсбуці.
Юраш підбив підсумки діяльності департаменту за останні шість років. Він вказав, що де-факто, підрозділ вже більше року не міг здійснювати свої функції в тому обсязі, як це було до серпня 2019 року, а 2 останні місяці цілком були присвячені згортанню усіх можливостей і потенціалу цього підрозділу.
Він зазначив, що залишились у минулому майже 6 років винятково важливої і натхненної праці.
За його словами, у рамках Департаменту вдалося зібрати колектив, «який за професійними та особистими якостями не мав аналогів протягом всіх років існування подібного держоргану у незалежній Україні».
«Це був колектив, де досвід органічно поєднався з енергією і завзяттям молодих людей, які вирішили змінити себе і країну, черпаючи натхнення і мотивацію у подіях Революції Гідності», – зазначив він.
Андрій Юраш також нагадав, що за часи роботи Департаменту було налагоджено контакти з майже всіма релігійними та етнонаціональними структурами; відновлено діяльність Експертної ради зі свободи совісті та діяльності релігійних організацій, Експертної ради з етнополітики а також утворено Раду етнонаціональних організацій України.
Департамент також активно долучився на всіх етапах до організаційного та концептуально-законодавчого забезпечення процесу отримання та імплементації на національному ґрунті Томосу про автокефалію Української Православної Церкви.
Важливим досягненням він також вказав появу кількох винятково важливих законопроєктів, деякі з яких втілені у життя, а деякі стали базисом для того, щоб у найближчому часі отримати цілий законодавчий комплекс щодо проблематики національних меншин: проєкти законів Про концепцію державної етнополітики, Про корінні народи, Про особливий статус кримськотатарського народу, а також ідеологічно-концептуальну базу основного Закону про національні меншини.
«Від сьогодні працівники департаменту тимчасово розпорошилися по майже 10 різних підрозділах і структурах системи виконавчої влади. Але практично всі вони залишаються вірними своїм принципам, покликанню і, що дуже важливо, обраним напрямам прикладання сил і стратегічним пріоритетам – служінню Державі і створенню умов та обставин, аби кожен віруючий чи кожний, хто відчуває свою причетність чи єдність з конкретною національною спільнотою, ніколи і ні в чому на відчував упослідженість чи обмеження своїх прав», – наголосив Юраш.
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!