Відбулася тригодинна зустріч експрезидента Леоніда Кравчука з делегацією ТКГ, під час якої його вводили в курс справ, а він озвучив ідею щодо надання Донецькій і Луганській областям статусу вільних економічних зон. Фокін, який також був присутній і погодився брати участь у переговорах, «здивував деякими висловами», наприклад, почути «народ Донбасу».

Про це повідомив представник Донецька в ТКГ Сергій Гармаш за результатами цієї зустрічі у Фейсбуці.

Він каже, що «враження сприятливе» і нічого «зрадного» Кравчук не озвучував.

«Три години тривала зустріч нашої делегації в Мінській ТКГ з Кравчуком. З ним прийшов і Вітольд Фокін. У якому статусі — незрозуміло, але зі слів Єрмака я зрозумів, що йому теж пропонують увійти в ТКГ, проте він ще не прийняв рішення. Знайомилися. В основному вводили Кравчука в курс поточних справ по підгрупах. Він озвучував деякі ідеї. Наприклад, дати Донецькій та Луганській областям статус вільних економічних зон. Або щодо того, як зробити роботу делегації більш відкритою для суспільства», – написав Гармаш,

Водночас за словами Гармаша, Фокін «здивував» деякими висловами. Однак він все одно вважає, що Фокін щирий у своєму переживанні за людей і за країну.

«Давно я не чув у своєму оточенні вислову «народ Донбасу». Видно, що він багато дивиться телевізор… Було враження, що експрем’єр приїхав не з хутора під Києвом, а з окупованої території. Але це теж корисно. Головне, що він був щирий у своєму переживанні за людей і за країну, все інше (якщо він погодиться працювати в делегації) зітреться суворою реальністю небажання Москви йти ні на які компроміси», – зазначив він.

Загалом, як заявив Гармаш, «революції щодо Мінська не намічається». А політику, як і раніше визначає чинний президент.

«Її й не можуть зробити окремі члени, навіть у ранзі глави делегації. Політику, як і раніше визначає чинний президент. Головним модератором і генератором залишається віцепрем’єр Рєзніков, — у нього є для цього реальні механізми. Все інше, від кого б воно не виходило — це ідеї до обговорення, пропозиції, промацування опонента або обіцянка йому пряників, але не більше», – написав Гармаш.