субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ЗСУ вдосконалюють зимове взуття для українських бійців

Наталя


Новини , Технології

ЗСУ вдосконалюють зимове взуття для українських бійців

views1770

07.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

Фахівці Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України продовжують роботу щодо вдосконалення зимового тактичного взуття для військових — берців типу В.

 

Про це повідомили керівники Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, передає «Арміяінформ».

 

За інформацією, нове тактичне взуття коричневого кольору, зроблено з гідрофобної натуральної шкіри та має шнурівку на петлях. Видають їх у комплекті із запасними шнурками та устілками. Основними характеристиками новинки є стійкість до води та нафтопродуктів; поліпшене зчеплення з кам’янистою поверхнею; термо-, волого-регулювальна підкладка з антибактеріальними властивостями.

 

«Серед пропозицій, які надходили від користувачів з військ протягом тестового періоду, — покращення колодки. Для військовослужбовців вона була незручною. Ми врахували це й почали розробляти поліпшений варіант, який буде значно зручнішим у носінні», повідомив тимчасовий виконувач обов’язків начальника ГУРСМЗ ЗСУ підполковник Роман Козулін.

 

За словами заступника керівника управління розвитку речового майна ГУРСМЗ ЗС України полковника Олександра Хмиза, розробка зимових берців наразі триває. Спочатку була розроблена модель того ж коричневого кольору зі шкіри, проте з іншою підошвою, для виконання завдань у гірській місцевості. Змінили конструкцію та колодку, для більшої зручності. Тестова перевірка показала, що для гірської місцевості потрібно спеціалізоване взуття, однак для загальновійськового користування можна вдосконалити вже наявний варіант. Крім того, захисникам до вподоби інший колір — світліший, і висота берців має бути нижчою за попередню модель.

 

Офіцер додав, що вдосконалений варіант, проте не остаточний, військові одного з центрів спецпризначення тестували в зимовий період. На основі їхніх зауважень вносили корективи. У поліпшеному взутті ефективніша властивість паро відведення внаслідок використання матеріалу нубук. А колір наразі у процесі остаточного вибору: приблизно він буде бежево-сірим, аби взуття гарно поєднувалося з піксельною формою.

 

Полковник Олександр Хмиз також зауважив, що вже змінена конструкція, висота берців, збільшено регулювання фіксації, для більшої комфортності. Таке взуття підійде військовим з різною висотою склепіння ступні. Фіксація текстильною петлею зменшить навантаження на місця згинання. До того ж розробляють додаткові регулювання та фіксації гомілкостопу, вдосконалюються устілки та текстиль.

 

Фахівці ГУРСМЗ ЗС України зазначили, що нові зимові тактичні черевики стануть значно зручнішим. Запевняють, що ціна новинки не перевищуватиме попереднє взуття. Закуповувати поліпшені зимові берці почнуть вже наступного року.

Коментарi (0)