неділя, 11 квітня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Зюбіна розповіла, як завдяки кінематографу влада впливає на розум людей

Культура , Суспільство

Зюбіна розповіла, як завдяки кінематографу влада впливає на розум людей

views6

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Римма Зюбіна розповіла про проблеми в українському кінематографі та пояснила, чому завжди надає перевагу серйозному кіно та чому сучасна влада під кінематографом розуміє тільки заробляння грошей і розважання.

Про це українська актриса, телеведуча та громадська активістка Римма Зюбіна розповіла в інтерв’ю «Depo.Харків».

Вона розповіла, як та чи змінився український кінематограф після Революції Гідності та початку війни, зазначивши, що зміни дійсно є. Точніше – був.

«Кінематограф змінився. Я би ще сказала, що він відродився. Але останні результати пітчингу й те віроломство, яке проявляє сьогоднішня влада до кінематографу, є ознакою того, що, можливо, ще 2-3 роки кіно за інерцією якесь буде виходити. Те, яке було вже заплановане. Проте далі кінематограф зупиниться», – сказала актриса.

Вона пояснила, що має «великий острах з цього приводу» і додала, що вже бачила, наприклад, ознаки того, що міжнародні проєкти стали нецікаві для України, а це нехорошим сигналом для зарубіжних партнерів.

«Був міжнародний проєкт з Томом Генксом, але коли міжнародні проєкти з Томом Генксом нецікаві Україні, то це для наших зарубіжних партнерів нехороший сигнал. Просто ринок тоді розвертається та іде не в Україну. Він іде знімати в Болгарії, Румунії, в Польщі. А в Україну вони більше не зайдуть, коли партнери такі нестабільні. Нехороші тенденції зараз у нас у кіно», – сказала вона.

Римма Зюбіна наголосила, що наразі влада розуміє під кінематографом лише розважання і заробляння грошей.

«Сучасна влада під кінематографом розуміє тільки заробляння грошей і розважання. А на мій погляд, кіно – це щось зовсім інше. І ті комедії, які збирають повні зали, вони і так зароблять. Їм не потрібно давати державну підтримку. Це комерційні проєкти», – сказала вона.

Актриса зауважила, що люди завжди більше йдуть на комедії, ніж на драми та трагедії, а потрібно підтримувати і інших наших молодих і талановитих кінематографістів, які «знімають фестивальне кіно, які знімають артхаус».

«І зрештою кіно для думання. Бо ці вибори показали, що люди не хочуть думати», – підкреслила Зюбіна.

Вона зазначила, що сьогодні ці проєкти поки що існують, але потрібна державна політика і підтримка, яка буде розвивати завдяки кінематографу розумних громадян. В іншому варіанті – це перероблення людей на стадо.

«Це культура, це розвиток. Або ми піднімаємо глядача на якийсь рівень, або опускаємося до його розважання. І це саме задача державної політики країни. Бо якщо таке кіно не буде фінансувати держава, то це ніхто не буде робити. (…) Державна політика має бути. Має бути розвиток розумного громадянина. Можливо, зараз вигідно мати нерозумного… Перетворити нас на стадо. Ну, тоді вони прекрасно виконують свою задачу», – підкреслила вона.

Коментарi (0)