середа, 06 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Журналістів поділять на профі із захистом від держави та простих журналістів без захисту

Новини , Право

Журналістів поділять на профі із захистом від держави та простих журналістів без захисту

views71

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Як ми писали раніше, Міністерство культури сьогодні презентувало скандальний законопроєкт про введення кримінальної відповідальності для журналістів за дезінформацію.

Але у цьому документі йдеться не лише про штрафи та покарання у вигляді позбавлення волі за поширення дезінформації.

Якщо його приймуть, то, згідно з цим документом, в Україні з’являться акредитовані журналісти, яких держава начебто зможе захисти під час журналістської роботи, а всі інші стануть простими журналістами, без будь-яких прав.

У поданому міністром культури Володимиром Бородянським законопроєкті вказано, що в Україні буде створено спеціальну організацію журналістського самоврядування, яка повинна бути видавати посвідчення професійного журналіста. «Профі» отримають посилений захист від держави, а от решта представників ЗМІ такого захисту не матимуть.

Міністр культури Володимир Бородянський разом із заступником Анатолієм Максимчуком, пояснили, що після прийняття законопроєкту всі розповсюджувачі масової інформації мають пройти ідентифікацію.

А потім Бородянський розповів, чим взагалі буде займатися новостворена організація журналістського самоврядування.

«Ця організація буде видавати посвідчення професійного журналіста», – сказав він.

За його словами, всі журналісти мають пройти ідентифікацію, а ті, хто цього не зробить, буде вважатися звичайним журналістам. Тобто, «профі» з посвідченнями від цієї організації отримуватимуть посилений захист від держави, наприклад, отримають безкоштовну правову допомогу в кримінальних справах, а також охорону в разі загрози життю. Інші – ні.