понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Зеленський: Тігіпко не долучили через люстрацію, Хорошковський сам відмовився

Політика

Зеленський: Тігіпко не долучили через люстрацію, Хорошковський сам відмовився

views52

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент Володимир Зеленський розповів, що хотів долучити Сергія Тігіпко, але він не міг очолити уряд через люстрацію. При цьому він все ж таки був долучений до розробки стратегії розбудови України для Кабінету міністрів, і ця стратегія у Шмигаля. Хорошковський хотів стати прем’єром, тому відмовився від посади очільника митниці, яку пропонував президент.

Про це Зеленський розповів в інтерв’ю Зеленського під час поїздки президента до Хмельницької області «Українській правді».  

Президент розповів, що Тігіпка «бачили» в Офісі президента, але не пропонували крісло прем’єра після Олексія Гончарука через люстрацію.

«Тігіпко був одним із тих людей, якому ми дійсно запропонували сильну потужну робочу групу, паралельну нашому уряду. Не паралельно уряду, а разом з урядом вони мали працювати. Відкритий офіс – робіть стратегію, що ви бачите, зі своїм досвідом, що в країні за багато років не будувалося – зараз ми вам даємо такі повноваження як дорадчому органу», – сказав Зеленський.

Він також розповів про те, якою бачили стратегію.

«Вони сказали: ми вважаємо, що має бути стратегія швидких кроків, і має бути стратегія довга, до якої треба підключити McKіnsey (консалтингова компанія – УП) і замовимо таку стратегію. Ми кажемо: «Ок, робіть це», – пояснив він.

І підтвердив зустріч з Тігіпком.

«Про це ми говорили з Тігіпком, це правда. Але він не міг бути прем’єр-міністром. Хоча завдяки своєму досвіду, я вважаю, міг би бути або якусь посаду обіймати. Він був люстрованою людиною, тому він це розумів», – пояснив президент.

Глава держави також відповів на питання щодо роботи у дорадчій групі і чому Тігіпко туди не пішов працювати.

«Вони щось там пропонували уряду. Я не знаю, скільки тижнів вони працювали, але вони щось пропонували. Тобто ми зробили цю групу, вони створили там стратегію, вона повинна бути у Шмигаля», – розповів Зеленський.

Щодо Хорошковського, то президент пропонував колишньому голові Служби безпеки України й ексвіцепрем’єр-міністрові часів президентства Віктора Януковича Валерію Хорошковському очолити митницю.

«Валерія Івановича Хорошковського я знаю багато років, він нам вказав реальні «діри» на митниці. Він сказав, що реально Нефьодов ніколи не зможе це зробити, і час показав, що це правда. Я йому сказав: «Валерій Іванович, дивіться, ідіть на митницю, я можу це сказати уряду, запропонувати. Якщо ви берете на себе відповідальність, що ви збільшите» – а він сказав, десь в два рази можна збільшити дохід в бюджет, – я йому сказав: «Ідіть, будь ласка», – зазначив Зеленський.

Однак колишній соратник Янукович від такої пропозиції відмовився.

Президент припускає, що Хорошковський чекав на «більш серйозну посаду», посаду прем’єра, але йому цього також не пропонували, як і Тігіпку.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі