четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Здай корупціонера та отримай частину хабара!»: Рада розглянула поправки до антикорупційного законодавства

Економіка , Новини , Політика

«Здай корупціонера та отримай частину хабара!»: Рада розглянула поправки до антикорупційного законодавства

views108

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У п’ятницю, 13 вересня, Верховна Рада України розглянула низку законопроєктів пов’язаних з внесенням змін до регламенту парламенту та дерегуляції бізнесу. Особливий інтерес викликають поправки до антикорупційного законодавства.

Депутати у першому читанні прийняли законопроєкт №1010 про викривачів корупції. «За» проголосували 283 нардепи, «проти» – 20, утрималися – 49 і не голосували 49.

Найбільш прогресивною у цьому законопроєкті є стаття 53-7 «Винагорода викривачу», якою планується доповнити закон України «Про запобігання корупції». Вона передбачає грошову винагороду для особи, яка повідомить про скоєння корупційного злочину, грошовий розмір предмета якого або завдані державі збитки від якого у п’ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на час вчинення злочину.

Розмір винагороди становитиме суд у межах 10% від завданих державі збитків або суми хабара. Однак сума винагороди не може бути більшою за три тисячі мінімальні зарплати, встановлених на час скоєння злочину.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі