п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Затверджено нові правила для українських переселенців у Польщі

Cіпратов Роман


Суспільство

Затверджено нові правила для українських переселенців у Польщі

views448

25.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону, що регламентує надання допомоги біженцям з України.

Про це пише «Главком».

З 1 березня 2023 року громадяни України, які понад 120 днів проживають у польських «колективних житлових центрах», мають частково компенсувати вартість розміщення. Відповідні зміни до закону підписав напередодні Президент Польщі Анджей Дуда.

Документ передбачає оновлення правил надання допомоги воєводами, органами місцевого самоврядування та іншими державними установами у місцях колективного розміщення. На першому етапі (березень-квітень) наші співвітчизники покриватимуть 50% вартості такої допомоги, якщо вони перебувають у Польщі понад 120 днів, а на другому етапі (з 1 травня) – 75%, якщо вони перебувають понад 180 днів.

Сума, яку сплачуватимуть українські переселенці, покриваючи 50% витрат, не повинна перевищувати 40 злотих на особу на день, а у разі оплати 75% – 60 злотих на день.

Нові правила не стосуються окремих категорій громадян. Не сплачуватимуть компенсації за розміщення:

особи з інвалідністю та особи, які доглядають за ними;

діти;

особи пенсійного віку;

вагітні жінки;

особи, які виховують дитину віком до 12 місяців;

особи, які здійснюють догляд за не менш ніж трьома дітьми;

особи, які опинилися у складній життєвій ситуації з гуманітарних причин.

Зміни також стосуватимуться правил реєстрації. Після прибуття до Польщі українці матимуть 30 днів, щоб подати заяву на отримання польського ідентифікаційного коду (PESEL), тоді як раніше цей термін складав 90 днів.

У виданні нагадали, що вперше про зміни умов проживання українських переселенців заговорили ще у листопаді. У грудні Сейм Польщі ухвалив поправку до закону про допомогу громадянам України, а 13 січня розглянув поправки, внесені до нього Сенатом.

Як повідомлялося раніше, станом на січень 2023 року в країнах Європи перебувають близько 8 млн українських біженців. З них 1,5 млн – у Польщі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі