четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Замість посилення покарання за п’яне законопроєкт лише підсилює повноваження поліції

Суспільство , Право

Замість посилення покарання за п’яне законопроєкт лише підсилює повноваження поліції

views100

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 13 липня, Верховна Рада України ухвалила у першому читані законопроєкт про посилення відповідальності водіїв за водіння в нетверезому стані та перевищення швидкості. Опоненти вщент розкритикували законопроєкт, оскільки він не вводить кримінальну відповідальність за пияцтво за кермом. Замість цього ще більш розширює права поліції.

Про це повідомляє «Центр журналістських розслідувань» з посиланням на трансляцію телеканалу «Рада».  

Законопроєкт №2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» на позачерговому засідання парламенту 13 липня підтримали 282 народних депутати.

І цим документом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, а також законів України «Про дорожній рух» та «Про Національну поліцію» щодо обов’язків водія і пасажира, деяких повноважень поліцейських.

Так, у документі законопроєкті пропонується посилити відповідальність за порушення Правил дорожнього руху, керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними судами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Водночас, міститься пропозиція щодо виключення норми, які передбачають накладення штрафних балів, законодавчо закріпити можливість використання поліцейським технічних засобів відеозапису з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення.

Пропонується також передбачити можливість зупинки транспортного засобу поліцейським з метою проведення огляду водіїв з використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Деякі нардепи від опозиції розкритикували законопроєкт, зазначивши, що вказаний документ не вводить кримінальну відповідальність за пияцтво за кермом, проте значно розширює права поліції, зокрема, дає можливість зупиняти водіїв без причини.

На це звернула увагу нардеп від фракції «Голос» Олександра Устінова

«Під цинічним прикриттям смерті цілої родини в неділю в страшному ДТП і начебто боротьбою з п’яним керуванням нам пхають:

  1. Можливість зупиняти машину без підстав.
  2. Огляд без понятих (читай обшуки бардачку, багажнику … так це так і прописано в законопроекті). Чи не підкинуть вам в бардачок наркоту, щоб «заробити» на вас грошенят, гарантувати тепер ніхто не зможе.
  3. Тепер вам треба буде віддавати документи і виходити з машини.
  4. Пам’ятаєте гаїшників, які в кущах сиділи з радарами? Вітаю, тепер це повертається. Знаків про радар і будь-яких маячків вже не треба», – написала Устінова на своїй сторінці у Фейсбуці.

Більш того, вона підкреслила, що підтриманий сьогодні Верховною Радою законопроєкт навіть не підвищує штраф за п’яне керування авто.

«Кажуть буде 10 днів адмінарешту. Нагадаю вам, що той вбивця, який в неділю вбив на своєму Мерседесі цілу сім‘ю – мав і адмінарешти і багато чого іншого – але відкупився … Подякуйте всім тим, хто голосував за цей треш і повернення «шо хочу то і роблю, бо я тут главний» на дороги України», – додала нардеп.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі