понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Залежність Австрії від російського газу скоротилася з 79 до 21%

Cіпратов Роман


Економіка , За кордоном

Залежність Австрії від російського газу скоротилася з 79 до 21%

views99

22.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

На 21% залежить від російського газу Австрія, яка на початок лютого цього року імпортувала 79% газу з РФ.

Про це пише Укрінформ з посиланням на австрійські ЗМІ.

«Австрія змогла зменшити свою залежність від поставок російського газу протягом кількох місяців до 21% у вересні. За підрахунками E-Control (австрійський енергетичний регулятор – ред.), частка імпорту російського газу на початку війни в лютому цього року становила 79%», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в рамках стратегії із заміни російського газу Австрія забронювала трубопровідні потужності в обсязі 40 терават-годин (ТВт/год) та німецькому та італійському напрямках. Це дозволяє країні закуповувати газ із Норвегії, скраплений природний газ та невеликі обсяги газу з Північної Африки та Центральної Азії.

«Ми зробили великий крок в напрямку позбавлення залежності від російського газу. Я хотіла б подякувати всім, хто допоміг зробити це можливим – енергопостачальникам, які шукали нові країни-постачальники, і всім людям, які заощаджують енергію вдома», – заявила міністр Австрії з питань захисту клімату, довкілля, енергетики, транспорту, інновацій та технологій Леоноре Гевесслер.

При цьому вона наголосила, що «по-справжньому вільними» австрійці стануть лише тоді, коли зможуть «цілком обійтися без російського газу».

«Ми працюємо над цим щодня на повну силу», – додала вона.

Як зазначає видання, станом на 1 листопада газосховища Австрії були заповнені більш ніж на 90% і містили 87,9 терават-годин природного газу, що становить майже річний обсяг споживання газу в країні.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі