середа, 07 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Заява ЄС: Рішення «Нормандського формату» не виконуються, а обстріли збільшуються

Політика

Заява ЄС: Рішення «Нормандського формату» не виконуються, а обстріли збільшуються

views55

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Минуло вже 6 місяців після Нормандського саміту у Парижі, але рішення, які були прийняті на ньому та узгоджені, виконані у мінімальному обсязі, попри конструктивний підхід керівництва України.

Про це йдеться у заяві ЄС щодо триваючої агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму, яку оприлюднили під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє Укрінформ.  

У заяві йдеться, що протягом цього періоду було лише продовжено дію закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» та проведено два обміну полоненими.

«Минуло 6 місяців з часу Нормандського саміту у Парижі, коли лідери Росії, України, Франції та Німеччини домовились про низку кроків, необхідних для виконання Мінських домовленостей, включаючи повне та всеохоплююче припинення вогню. На жаль, окрім продовження дії закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” та двох обмінів пов’язаних із конфліктом в’язнів, замало було досягнуто попри конструктивний підхід українського керівництва», – йдеться у заяві.

Водночас, у Євросоюзі звернули увагу на те, що припинення вогню так і не вдалося досягти, навпаки, жертв конфлікту та руйнувань будівель та інфраструктури з кожним днем на Донбасі стає все більше.

«Ця негативна тенденція підкреслила нагальність та необхідність досягнення всебічного припинення вогню, що є життєво важливою умовою мирного врегулювання конфлікту та повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – зазначається у заяві.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі