четвер, 09 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Захоплення талібами Афганістану: наслідки для світової спільноти

Віктор Кононенко


Авторські статті , Аналітика

Захоплення талібами Афганістану: наслідки для світової спільноти

views836

17.08.2021

Подiлитися у соц.мережах

Таліби захопили Афганістан.

Світ ще не до кінця усвідомлює наслідки цієї події.

Всі заяви і коментарі з цього приводу світових лідерів свідчать лише про розгубленість і нерозуміння що з цим робити.

Як на мене глобальних негативних наслідків, якщо не враховувати нового потоку біженців, - два.

Перший. Всі провідні країни, які не одне десятиліття поспіль спільно борються з тероризмом, де-факто визнали появу терористичної за ідеологією та суттю держави (Талібан офіційно визнаний терористичною організацією в ООН, США, Канаді, РФ та низці інших країн).

Сьогоднішня риторика свідчить про те, що світові еліти визнали можливість «мирного» співіснування з терористами та їх суб’єктність.

Цікаво скільки світ проживе в цій ілюзії?

Таліби вже заявили про перетворення Афганістану на ісламський емірат, де світові закони просто не діятимуть.

В Афганістані вже повідомляють про перші зникнення людей, котрі співпрацювали з колишньою владою, відбуваються арешти ексчиновників.

Афганістан лише перша перемога талібів, можливість їх легалізації. Кордони цієї країни не є кордонами для талібів. Домінування на Близькому Сході буде їх найближчою метою.

Таліби здатні нищити і опонентів, і їх союзників, в якій би краіні вони не знаходились. Досвід скоєння терактів у них величезний.

Друга глобальна проблема - перерозподіл наркотрафіку.

Афганістан найбільший виробник опію (74% всього світового опію сирцю) і героїну в світі. Відсьогодні це виробництво знаходитиметься під контролем талібів. Бажаючих доєднатися до цього кримінального бізнесу, зважаючи на його надприбутки, завжди було багато. Отже, таліби, крім країни, отримали ще і стабільне джерело фінансування.

Лідери західних країн цього не розуміють? Впевнений, що розуміють. Але Радбез ООН поки що спромігся лише на заяву про об‘єднання всіх країн світу для захисту прав людини в Афганістані. На хвилинку, - для захисту прав людини в країні, де убивають, де теракти повсякденне явище, де жінка не має жодних прав, де навчання в школах заборонене ідеологією.

Захід просто не був готовий до такого перебігу подій і вже точно не готовий до нової війни, хоча це той випадок, де потрібно було б діяти спільно, злагоджено, швидко і радикально.

І чим довше вони будуть вагатися, тим більше зростатиме рівень терористичної загрози в усьому світі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі