вівторок, 28 вересня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Захарова, намагаючись спростувати нібито «фейк» сама створила реальний фейк: деталі (фото, відео)

Олександр Слов'янець


Аналітика , Війна

Захарова, намагаючись спростувати нібито «фейк» сама створила реальний фейк: деталі (фото, відео)

views205

15.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

 

Російська пропаганда, яка часто озвучується посадовими особами країни-агресора, зазвичай може бути спростована, якщо вдаватися у деталі того, що транслюється та публікується. Навіть невеличке розслідування на основі відкритих даних, може довести, що росіяни досить часто маніпулюють  та відверто перекручують факти.

 

12 квітня, американський телеканал  CNN  опублікував спеціальний репортаж з фронту. Матеріал був відзнятий під час поїздки Володимира Зеленського на передову.                

На відео на 4 хв. 6 сек. є кадри транспортування танків  залізною дорогою. Відео знято з пасажирської платформи та на ньому видно деякі деталі, які характерні саме для цієї залізничної станції.  Видно, нібито, українські вагони.  

 

 

На наступний день, 13 квітня, Марія Захарова – директор департаменту інформації та печаті у МЗС РФ на своїй сторінці у Фейсбук звинуватила журналістів CNN у тому, що вони видавали

«українські танки на українському вокзалі на фоні українських вагонів  за підготовку Росії до війни».  


 

 

Відразу цей допис підхопили російські медіа, так звані ЗМІ з тимчасово окупованих територій. Усюди стверджувалося, що Захарова спростувала «фейк» CNN.

 

Тепер о деталях

Перевезення танків знято з пасажирської платформи. У кадр потрапляють колони на яких тримається дах над платформою. Колони мають специфічну конструкцію та форму.

 

 

Такі елементи конструкції встановлені на залізничному вокзалі м. Джанкой, яке знаходиться в анексованому Криму.

 

 

Фото цих специфічних  колон з Гугл карти залізничного вокзалу Джанкоя, які знімали різні люди. Фото робилися вже після захоплення Криму росіянами.     Фото колон на станції Джанкой,  датоване листопадом 2018 року.

 

 

Що стосується «українських вагонів» на які звертає увагу Захарова, то на фото з цієї станції, є вагони  точно такого ж кольору, як на відео. Фото зроблені користувачами вже після анексії Криму. РФ разом з захопленням півострова у 2014 році, захопила й українські вагони і ніхто їх не перекрашував у кольори РЖД.   

Фото вересня 2017 року, де є вагони «українського» кольору, та видно характерні колони.  

 

Фото - липень 2017, де видно, як нібито українські  вагони та колони на пасажирській платформі залізничного вокзалу Джанкоя.

 

 

Все це доводить, що на відео російські танки, які перевозяться по території анексованого Росією Криму.    

Коментарi (0)