п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
За участь у бойових діях проти України на Донбасі громадянина Чехії повторно засудили до 20 років ув'язнення

Світлана Макарова


За кордоном

За участь у бойових діях проти України на Донбасі громадянина Чехії повторно засудили до 20 років ув'язнення

views150

04.02.2023

Подiлитися у соц.мережах

Чеський суд повторно засудив Алойза Полака до 20 років позбавлення волі за участь у бойових діях в Україні на боці проросійських бойовиків у період з 2016 до 2020 року.

Про це пише  видання Novinky.cz.

Чоловік, який перебуває у бігах, звинувачується у вбивстві щонайменше чотирьох військовослужбовців українських військ, проте, згідно з вироком, не доведено, що Полак когось убив.

Суддя міського суду Праги Хана Халоупкова наголосила, що те, що відбувалося і відбувається в Україні, є гідним засудження і що немає жодних сумнівів у намірах, з якими Полак вирушив до нашої країни.

На її думку, цілком імовірно, що він когось убив, але прокурор спирався лише на власні заяви Полака у Facebook, що є недостатнім доказом для суду.

"Ми не вважаємо за можливе засудити його тільки на підставі того, що він написав у Facebook, що він застрелив людину, коли у нас немає можливості перевірити це з іншого джерела", - сказала суддя.

Вона додала, що у демократичній державі людина має бути засуджена тільки за те, що може бути доведено.

За словами прокурора Марека Бодлака, Полак виїхав із Чехії у грудні 2016 року на територію, яку контролюють формування так званої "днр". Він був озброєний та екіпірований і розпочав виконання бойових завдань. Спершу він був снайпером, потім командиром взводу. Полака звинуватили в теракті та участі в терористичній групі.

Чеські суди вже розглянули кілька таких справ. Раніше, наприклад, Празький міський суд засудив Павла Ботека до ув'язнення за участь у бойових діях у загонах сепаратистів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі