п’ятниця, 30 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
З початку року СБУ викрила більше 30 інтернет-агентів та кіберугруповань спецслужб РФ (відео)

Події , Право

З початку року СБУ викрила більше 30 інтернет-агентів та кіберугруповань спецслужб РФ (відео)

views243

12.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

З початку 2021 року Служба безпеки України викрила більше ніж 30 російських інтернет-агентів, які закликали закликали через соцмережі до захоплення влади та порушення територіальної цілісності України. 23 особи з них же засуджено.

Як повідомляє пресцентр СБУ, під час спецоперацій нейтралізовано 12 ботоферм з понад 60 тисяч акаунтів, організованих представниками спецслужб РФ.

За матеріалами СБУ Рада національної безпеки і оборони запровадила санкції до 187 фізичних і юридичних осіб, які загрожували інформаційній та кібербезпеці України.

Заблокована діяльність представників понад 30 комерційних структур, створених ФСБ РФ для фінансування центрів інформаційних диверсій проти України, серед яких 3 російські платіжні системи та афілійовані з ними компанії.

Також СБУ виявила хакерів всесвітньо відомого угруповання Armagedon, яке підпорядковується ФСБ РФ. Вони здійснили понад 5 тисяч кібератак на державні органи та об’єкти критичної інфраструктури України.

У лютому цього року СБУ знешкодила масштабну агентурну мережу Головного управління Генерального Штабу Збройних Сил РФ, яка через телеграм-канали розповсюджувала публікації, спрямовані на поширення панічних настроїв серед населення України та створення соціальної напруги.

У Чернігові інтернет-агента засуджено до 3 років позбавлення волі. Чоловік у соцмережах закликав до зміни меж держкордону нашої країни.

У Кіровоградській області засудили учасника ворожої агентури, який через соцмережі розповсюджував публікації щодо порушення територіальної цілісності України та популяризував діяльність бойовиків так званих «Л/ДНР».

У Сумській області засуджено учасника агентурної мережі, який закликав до насильницького повалення конституційного ладу та захоплення влади в нашій державі.

У Маріуполі СБУ припинила діяльність трьох інтернет-агентів, які поширювали у заборонених в Україні соцмережах заклики до зміни меж державного кордону та популяризували російських бойовиків.

За викритими фактами інформаційної агресії РФ тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки України.