п’ятниця, 12 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
З ОРДО в Україну втік бойовик, який проходив у справі вбивства полковника Хараберюша і був обміняний у грудні 2019 року

Новини окупації , Події

З ОРДО в Україну втік бойовик, який проходив у справі вбивства полковника Хараберюша і був обміняний у грудні 2019 року

views67

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сергій Пастухов, який проходив у справі підриву полковника контррозвідки Олександра Хараберюша і отримав 12 років ув’язнення, а потім був переданий російським угрупованням на Донбасі в рамках обміну у грудні 2019 року, втік з ОРДО вплав. Він затриманий українськими правоохоронцями та доставлений в маріупольське СІЗО.

Про це заявила так звана «омбудсмен з прав людини «ДНР»  Дар’я Морозова і звернулася до ОБСЄ з вимогою тиску на Україну, яка нібито зобов’язана передати затриманого знову.

«Сьогодні мені стало відомо про затримання військовослужбовцями ЗСУ учасника грудневого обміну Пастухова Сергія Олександровича, 02.03.1982 року народження. Під час відпочинку в районі селища Олександрівка Пастухов С.А. переплив на інший берег ставка, в результаті чого опинився на території, підконтрольній державі Україна», – йдеться в повідомленні.

За її словами, Пастухова затримали військовослужбовці ЗСУ.

Тепер представниця окупаційних сил Донбасу наполягає, щоб людину повернули назад, на тимчасово непідконтрольну українському уряду територію.

Читайте також: 3 роки після підриву контррозвідника СБУ Хараберюша: всіх причетних обміняли

За її словами, його не має права переслідувати українська сторона, незважаючи на строк, який призначив суд перед обміном. Морозова говорить, що не можна кримінально переслідувати людину, яка причетна до вбивства полковника України і не отримала належного покарання за це.

Читайте також: Нам би не зрадити пам’ять Хараберюша – екс-заступник глави СБУ

«Я звернулася до координатора ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Тоні Фріша, з метою надання сприяння для забезпечення безперешкодного проїзду Пастухова С.А. на територію «Донецької Народної Республіки», – заявила Морозова.

Залишається лише сподіватися, що це не є черговою провокацією та спланованою операцією з боку російських найманців.