понеділок, 20 вересня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
З Днем захисника України! (відео)

Відео , Відео Патріот Донбасу , Вибір редакції , Суспільство

З Днем захисника України! (відео)

views53

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

14 жовтня українці святкують День захисника України. Це державне свято, яке країна відзначає з 2014 року, а з 2015 року він став вихідним. Що варто знати, та кого вітати?

14 жовтня 2014 року п’ятий Президент України Петро Порошенко видав указ про встановлення цього свята.

«В багатому на подвиги літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я наголошую, Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!», – заявив тогочасний Президент України в своїй промові до Дня Незалежності нашої країни.

Після початку збройної агресії Росії в українському суспільстві посилилися тенденції до відмови від радянських символів і свят, тож саме у цей день одночасно було скасовано святкування Дня захисника Вітчизни, який ще з радянських часів відзначався 23 лютого.

Дата святкування Дня захисника України обрана зовсім не випадково. Саме в цей день також відзначається День українського козацтва – таким чином було відновлено традицію вшанування українських вояків на Покрову. Саме 14 жовтня, на Покрову пресвятої Богородиці, захисниці та покровительки козаків, наші предки-воїни обирали старшин. Також 14 жовтня – дата створення 1942 року Української повстанської армії (УПА).

Таким чином, уже 6-й рік поспіль Україна відзначає головне свято українських воїнів не за календарем країни-агресора, а має власне свято – День захисника України, яке щороку святкується 14 жовтня.

Варто нагадати слова колишнього очільника Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича про те, що  День захисника України не є приводом поздоровляти тільки чоловіків і дарувати їм шкарпетки, як це робили 23 лютого.

«Зупиніть шкарпетизацію Дня захисників. 14 жовтня – день, коли поздоровляють захисників України, минулого і сьогодення, чоловіків і жінок. Це не привід поздоровляти хлопчиків/чоловіків, дарувати їм шкарпетки/парфюмерію/засоби для гоління за сам факт їхньої приналежності до чоловічої статі», – заявив В’ятрович.

Ми вітаємо всіх, хто відстоював і продовжує відстоювати сьогодні цілісність нашої країни, захищаючи кожного з нас. Тих, хто служить у Збройних силах України та інших підрозділах, спрямованих на захист країни. Тих чоловіків і жінок, які боронять нас усіх від будь-якої нечисті самими різними засобами. Там, де може, так, як вміє, але стоїть на захисті кожного з нас і держави в цілому!  

А найприємнішим подарунком стане, в першу чергу, наша до них увага та пам’ять про цей важливий день.

Зі святом вас! Зі святом всіх нас! Зі святом, Україно!

Слава Героям!

Коментарi (0)