четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
З 16 лікарень Києва, які закупили швидкі тести, проводять тестування лише 7

З 16 лікарень Києва, які закупили швидкі тести, проводять тестування лише 7

views55

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Києві 16 медичних закладів закупили швидкі тести на коронавірус SARS-CoV-2. На даний час тестують населення лише 7 з них.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо» з посиланням на дані МОЗ, систему онлайн-закупівель ProZorro та інші офіційні джерела.  

Вказується, що 10 березня про 7 базових місць тестування говорив мер Києва Віталій Кличко. До переліку цих медичних закладів входять:

  • Олександрівська клінічна лікарня
  • міська клінічна лікарня № 4
  • міська клінічна лікарня № 9
  • міська дитяча клінічна лікарня № 1
  • міська дитяча клінічна лікарня № 2
  • міська дитяча клінічна інфекційна лікарня
  • Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини.

«Слідство.Інфо» наводить дані, що тести закупили ще 9 медичних закладів: міські клінічні лікарні №1, №5, №7, №15 та №18, пологові будинки №3 і №6, клінічна лікарня «Психіатрія» та міська клінічна шкірно-венерологічна лікарня. Проте безкоштовне тестування населення тут не проводиться.

Також «Слідство.Інфо» повідомило про тестування в Universum Clinic та  у двох приватних клініках – «Нова» та EUROLAB. Остання вже оголосила, що у них тести закінчились.

Цілком ймовірно, що це може бути пов’язано з кримінальною справою, яку порушила прокуратура через те, що одна зі столичних клінік не повідомила про інфікованого коронавірусом. А МОЗ пообіцяло відбирати ліцензії у клінік, які не інформують про виявлені випадки. Водночас, з’явилося інтерв’ю з власником EUROLAB Андрієм Пальчевським, де він розповідав, що люди з підтвердженим діагнозом коронавірусу ховаються від лікарів і не вказують своє місце перебування. 

Більшість приватних установ не проводять тестування.

В спеціальному Наказі Міністерства охорони здоров’я є перелік пацієнтів, яких мають тестувати на виявлення коронавірусу, але показання до тестування не гарантують, що пацієнту його проведуть. Зараз пацієнти, лікарі та експерти наголошують на недоступності тестів у державних лікарнях через загальний обмежений запас.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв, що до 22 березня в Україну надійде партія у 10 мільйонів експрес-тестів.