вівторок, 05 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Юрист розкрив тонкощі мобілізації в Україні під час війни з Росією

Андрій Кущенко


Суспільство

Юрист розкрив тонкощі мобілізації в Україні під час війни з Росією

views1552

23.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

Українське законодавство допускає проведення в країні загальної або часткової мобілізації, яка може проходити відкрито або приховано.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну діє загальна мобілізація, яка має чотири етапи, розповів "Телеграфу" адвокат Дмитро Циплицький.

Чотири хвилі мобілізації в Україні:

  • Перша хвиля - призивають оперативних резервістів, колишніх військовослужбовців та ветеранів АТО та ООС.
  • Друга хвиля - призивають резервістів, які не потрапили в першу хвилю мобілізації, і військовослужбовців, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
  • Третя хвиля - офіцери запасу і військовозобов'язані, які закінчили військові кафедри університетів.
  • Четверта хвиля - усі громадяни віком від 18 до 60 років, які підлягають мобілізації (не мають обмежень за віком, станом здоров'я тощо).

15 березня в Україні почалася друга хвиля мобілізації - призивають резервістів, які не потрапили в першу хвилю, а також військових, які проходили строкову службу до 2014 року, або служили за контрактом. 23 травня термін мобілізації був продовжений на три місяці рішенням Верховної Ради. 

"Однак це ще не означає перехід до "третьої хвилі". Про "третю хвилю" має бути окреме рішення Генштабу", - каже Циплицький.

За словами юриста, "хвилі" мобілізації умовні та пояснюють лише категорії людей, яких призиватимуть пріоритетно.

"В даний час пріоритет надається резервістам другої черги та людям з бойовим досвідом, але це не означає, що мобілізують тільки їх. Тобто мобілізувати можуть всіх військовозобов'язаних, але пріоритет надається людям з бойовим досвідом", - розповів експерт.