неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Євросоюз намагається залучити до підтримки України ще чотири держави: деталі

Світлана Макарова


За кордоном , Політика

Євросоюз намагається залучити до підтримки України ще чотири держави: деталі

views1510

25.04.2023

Подiлитися у соц.мережах

Офіційні особи Євросоюзу розповсюдили конфіденційне повідомлення, у якому докладно описано декілька індивідуальних планів щодо чотирьох ключових пріоритетних країн, які намагатимуться переконати ізолювати росію, допомогти озброювати Україну та стримувати Китай.

Про це пише Politico.

Йдеться про Бразилію, Чилі, Нігерію та Казахстан.

У документі описується, де і як, на думку ЄС, можливий прогрес у кожній з них, пише видання. Очікується залучення можливих торговельних угод, але документ виходить далеко за рамки цього, пропонуючи індивідуальні пропозиції, які ЄС може зробити щодо енергетики, міграції, економічного розвитку чи координації безпеки. Таким чином Євросоюз віддає перевагу "пряника перед батогом".

Неоголошена мета цих планів — отримати більше друзів і побудувати економіку нового покоління, не підлаштовуючись під автократів.

Європейські міністри закордонних справ збираються обговорити викладену у документі стратегію на зустрічі у Люксембурзі.

Один з високопосадовців ЄС зазначив, що це — велика переорієнтація нашої зовнішньої політики — не нашої зовнішньої політики, звичайно, а того, як ми це робимо.

Документ відображає боротьбу ЄС за вплив на країни Латинської Америки, Африки та Азії на 14-й місяць повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Politico цитує дипломата, який стверджує, що кінцевою метою нової стратегії буде якимось чином запропонувати альтернативу, яка може бути більш привабливою, ніж те, що пропонує Китай.

Зазначається, що кожна з чотирьох країн представляє потенційну точку опори ЄС у регіонах, де західні союзники змагаються за вплив і ресурси з росією та Китаєм. Бразилія та Чилі знаходяться в багатій на сировину Латинській Америці, Нігерія є економічним центром Західної Африки, а Казахстан володіє нафтою та газом у Центральній Азії.

Нагадаємо, бразильський президент відмовився критикувати допомогу Україні, щоб не сваритися із Заходом.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі