середа, 06 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ЄС готує закон про цифрові послуги, який зобов'язує онлайн-платформи боротися з "нелегальним контентом"

Світлана Макарова


За кордоном , Технології

ЄС готує закон про цифрові послуги, який зобов'язує онлайн-платформи боротися з "нелегальним контентом"

views55

24.04.2022

Подiлитися у соц.мережах

Рада ЄС повідомила про попередню угоду з Європарламентом щодо закону про цифрові послуги (DSA) з метою боротьби з "нелегальним контентом" та "захисту користувачів онлайн".

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні було зроблено важливий крок: було досягнуто попередньої політичної угоди щодо закону про цифрові послуги між Радою та Європейським парламентом. (...) DSA є першим у світі законом у сфері регулювання цифрового простору", - йдеться у повідомленні.

Законопроєкт "спрямований на захист цифрового простору від поширення нелегального контенту та забезпечення захисту основних прав користувачів", пояснюється в комюніке, опублікованому в Брюсселі.

"Нові правила захистять користувачів онлайн, забезпечать свободу вираження та можливості для підприємств", - уточнила у твіттері голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Зазначається, що DSA під загрозою санкцій зобов'яже великі цифрові платформи та пошукові системи онлайн боротися з "нелегальним контентом". Їхню кількість належить визначити. Європейські ЗМІ, що коментують DSA, зазначають, що може йтися про два десятки великих компаній.

Передбачається, що нові правила дозволять проводити постійний моніторинг, спрямований на зниження ризиків, пов'язаних із "поширенням нелегального контенту, несприятливим впливом на основні права; маніпулюванням послугами, що впливають на демократичні процеси та суспільну безпеку; несприятливим впливом на гендерне насильство; та серйозними наслідками для фізичного чи психічного здоров'я користувачів".