понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Яке покарання загрожує, якщо не прийти за повісткою у військомат: пояснення юриста

Наталя


ВАЖЛИВО знати , Суспільство , Юрист , Події

Яке покарання загрожує, якщо не прийти за повісткою у військомат: пояснення юриста

views411

27.08.2022

Подiлитися у соц.мережах

В Україні на тлі війни триває загальна мобілізація. Тому всіх громадян, які по віку підлягають під призов, можуть мобілізувати. Чи передбачена відповідальність за неявку у військкомат за повісткою.

Про це повідомив юрист Ростислав Кравець, передає ТСН.

Зазначимо, що в країні продовжується практика вручення повісток на вулицях. Так, яка ж відповідальність "світить", якщо не з'явитися в центр комплектування.

Яка відповідальність настає

По-перше, якщо людині вперше вручили повістку і вона не прийшла - настає адміністративна відповідальність.

"Дуже багато залежить від того, чи уповноважена особа вручала повістку і як проходив цей процес. Якщо все було зроблено правильно, а людина не з'явилася, то за це в першу чергу передбачена адміністративна відповідальність", - зазначив Кравець.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, за порушення законодавства про мобілізацію можна отримати штраф від 1700 до 3400 грн.

У разі, якщо людина була у військкоматі, а потім при порядку денному не з'явилася у військкомат - настає кримінальна відповідальність за ухилення.

"Але, якщо людина вже була у військкоматі, пройшла медкомісію, потім отримала повістку, якою викликається для прибуття в частину, а за фактом не з'явилася, то в такому разі передбачено кримінальну відповідальність за ухилення", - уточнив правозахисник.

Позбавлення волі за ухилення

Також у законодавстві передбачено позбавлення волі за ухилення від служби в армії.

Стаття 336 ККУ передбачає від 3 до 5 років позбавлення волі. Але суди на практиці можуть призначити обвинуваченому випробувальний термін для виправлення.

Юрист нагадав, що людина, яка отримала повістку вдруге протягом року і не з'явилася, може бути покарана чималим штрафом.

Відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф у такому разі може дорівнювати 5100 грн.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі