середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як жінкам підготуватися до військової служби в Україні: поради психолога

Наталя


ВАЖЛИВО знати , Суспільство , Психолог , Українська армія

Як жінкам підготуватися до військової служби в Україні: поради психолога

views482

28.08.2022

Подiлитися у соц.мережах

В Україні з 1 жовтня має стартувати процес добровільної постановки жінок певних професій на військовий облік.

Українська волонтерка та психолог Надія Омельченко дала практичні поради українкам щодо підготовки до військової служби, передає "24 канал".

У будь-якому випадку це має відбуватися без будь-якого тиску з боку, а жінці слід розуміти, чи готова вона до служби, причому проговорити це питання з сім’єю.

За словами психологині, військова служба — не проста справа, а отже, проходити її примусово не варто.

На думку Омельченко, перш ніж стати на військовий облік і, ймовірно, піти в армію, жінкам варто пройти кілька етапів особистої підготовки. Насамперед це інформаційна готовність — вивчити всі дані про спеціальність, яка пропонується, щоб потім не шкодувати про зроблений вибір. Також треба розуміти власну психологічну стійкість, адже саме від швидкості реакції в армії залежить дуже багато.

Також українки мають розуміти: якщо вони йдуть на військовий облік — це відповідальність. Якщо за цим слідує ще й підписання контракту про проходження служби — відповідальність подвоюється, адже людина робить вибір не на день-другий, а на тривалий термін.

Закон вимагає перевіряти працівників на наявність всіх необхідних військово-облікових документів  

Крім цього, варто проговорити деякі нюанси з родичами. Якщо жінка має дитину, вона повинна розуміти, хто за нею доглядатиме за її відсутності, чи влаштовує такий розклад інших членів сім’ї тощо. Чим менше українці доведеться турбуватися про побутові дрібниці, тим легше їй перебуватиме в армії.

Додамо, що психолог наголошує — слід бути готовим до деяких нюансів, які може принести за собою служба:

  • гендерна нерівність (Україна все ще перебуває у процесі усвідомлення ситуації, де жінка йде до армії нарівні з чоловіком);
  • фізичні навантаження (не варто гнатися за виконанням чоловічих нормативів, наші організми мають відмінності, але й зовсім просто не буде);
  • традиційних "чоловічих" та "жіночих" завдань в армії немає;
  • підтримуйте інших товаришів по службі, якщо їм важко — немає нічого поганого у прояві емпатії та співчуття. Якщо ж допомога потрібна вам, то попросити про неї — не соромно;
  • пам’ятайте про своє "коло контролю" — все, що вам доступно, виконуйте, не намагаючись змінити те, що не залежить від вас.

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі