вівторок, 28 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Як тобі таке, Ілон Маск?»: росіяни втратили багатомільярдний контракт з Британією

Cіпратов Роман


Економіка , За кордоном , Російська агресія

«Як тобі таке, Ілон Маск?»: росіяни втратили багатомільярдний контракт з Британією

views176

22.03.2022

Подiлитися у соц.мережах

Британська компанія OneWeb припинила співпрацю з «Роскосмосом» та підписала угоду про запуски на орбіту своїх супутників з компанією Ілона Маска «SpaceX».

Про це пише «Діалог.ua».

Поки глава «Роскосмосу» Дмитро Рогозін веде війну з цивілізованим світом у Twitter, його корпорація втратила багатомільярдний контракт: OneWeb уклала угоду про запуск супутників з «SpaceX» Ілона Маска. Перший запуск очікується у 2022 році.

Британська компанія OneWeb успішно співпрацювала з «Роскосмосом» з лютого 2019 року. Проте 2 березня, у розпал війни РФ проти України, Рогозін раптово зажадав гарантій від французької компанії Arianspace та OneWeb, що супутникові апарати не будуть застосовуватись у військових цілях.

«Підозірливий до дріб'язковості Кремль, який сам обіцяв не розпочинати війну, але вже понад три тижні бомбить Україну, заявив, що у листопаді 2021-го Росія отримала інформацію, що OneWeb веде переговори з компанією – підрядником Пентагону», – йдеться у повідомленні.

Крім цього, глава російської корпорації вимагав від уряду Великої Британії продати свою частку і вийти з числа акціонерів OneWeb. Партнери «Роскосмосу» відмовилися виконувати його ультиматум і скасували старт, який вже готувався.

Тоді ж Рогозін у звичній для нього манері заявив, що OneWeb «розориться». Проте за фактом у збитку залишилося лише російська сторона, констатує видання.