субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як розслабитися під час війни: лікарка розповіла про правильний відпочинок

Андрій Кущенко


Суспільство

Як розслабитися під час війни: лікарка розповіла про правильний відпочинок

views680

30.04.2022

Подiлитися у соц.мережах

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну мільйони українців живуть у стані постійного стресу, не можуть нормально спати, налагодити харчування та розслабитися. При цьому відпочинок дуже важливий для нашого фізичного та психічного здоров'я, і експертка з нутриціології Ганна Пархоменко розповіла, як правильно розслаблятися.

"Відпочинок – це не зміна діяльності. Відпочинок – це час зниженої фізичної та/або розумової активності, спрямований на відновлення тіла, на активацію парасимпатичної нервової системи (гормональний каскад розслаблення)", - написала лікарка в Instagram.

Відпочинок допоможе знизити кортизол, адреналін і норадреналін (гормони стресу) з високих рівнів до базових, в результаті чого покращується пам'ять та розумові процеси, сон приносить бадьорість, розслабляються скелетні м'язи, активізується перистальтика шлунково-кишкового тракту, зменшується потяг до жирного і солодкого, зникає необхідність постійно заїдати стрес.

Щоб відпочивати та розслаблятися, Ганна Пархоменко радить "сповільнитись і не відволікатися". "Правило інтервальної роботи (робота-відпочинок) підходить для робочих буднів, для підвищення продуктивності. На вихідних цього не потрібно", - пише вона.

"Ще те завдання – дозволити собі відпочивати. Тим більше зараз, коли війна, коли здається, що робиш недостатньо. Але лише розслабившись та відпочивши можна потім продуктивно працювати та допомагати іншим", - зазначила спеціалістка.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі