неділя, 05 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як подати клопотання на отримання Державної стипендії імені Левка Лук’яненка

Андрій Кущенко


ВАЖЛИВО знати , Суспільство

Як подати клопотання на отримання Державної стипендії імені Левка Лук’яненка

views369

01.02.2022

Подiлитися у соц.мережах

7 грудня 2018 року указом Президента України була запроваджена Державна стипендія імені Левка Лук’яненка, життєвий досвід якого став прикладом боротьби за свободу та незалежність України.

Левко Лук’яненко – український дисидент, герой України, автор «Акту проголошення незалежності України».

Його було засуджено до розстрілу «за антирадянську агітацію та пропаганду» у січні 1961 року. Пізніше вирок переглянули та змінили на 15 років ув’язнення. Після свого звільнення він розпочав свою боротьбу, яка завершилася знову арештом та новим засланням. Вийшовши на свободу в 1988 році він відразу опинився у вирі боротьби за незалежність України.

Саме життєвий шлях видатного українця став поштовхом для запровадження державної стипендії, головна мета якої полягає у забезпеченні захисту прав, свобод і законних інтересів звільнених, утримуваних громадян нашої держави, яких незаконно затримала й утримувала Росія та її окупаційні адміністрації на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму.

Кожен нинішній або колишній бранець Кремля та його посіпак має право звернутися до омбудсмена з прав людини, органів виконавчої влади, різних міністерств, Ради міністрів АР Крим, обласним адміністраціям, громадськими об’єднаннями, що займаються підтримкою та захистом незаконно утримуваних Російською Федерацією громадян України.

Надалі уповноважені установи подають клопотання щодо кандидатів до Кабінету міністрів України, який надає пропозицію Президенту не пізніше ніж через двадцять днів після його отримання.  Голова держави за пропозицією Кабміну видає указ про призначення виплат, що здійснюються протягом року.

Президент може призначити до 100 стипендій на рік у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Виплата здійснюється у період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення.

До самого клопотання додається ще кілька важливих документів, а саме:

  1. Документ, який посвідчує людину та підтверджує українське громадянство кандидата (в разі відсутності вказуються дані, що отримані в установленому порядку з Єдиного державного демографічного реєстру).
  2. Документ або відомості, підтвердження звільнення особи, незаконного її затримання через громадянську, політичну позицію Росією чи окупаційною адміністрацією.

На сьогодні останнє призначення Державних стипендій імені Левка Лук’яненка відбулося 16 грудня 2021 року, коли Володимир Зеленський відзначив 14 політичних в’язнів Російської Федерації.

А всього починаючи з 17 травня 2019 року в Україні коштами у розмірі трьох прожиткових мінімумів вже нагороджено 31 особу, серед яких –  Сенцов Олег, Асєєв Станіслав, Єсипенко Владислав, Умеров Ільм, Чийгоз Ахтем, Козловський Ігор.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі