вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як підбити підсумки року і не засмутитися: поради психолога

Медіа-група Патріот Донбасу


Психолог

Як підбити підсумки року і не засмутитися: поради психолога

views267

18.12.2021

Подiлитися у соц.мережах

Напередодні Нового Року кожен із нас намагається зробити висновки та підсумки року, що минає. Ми пропонуємо вам задати собі декілька питань та усвідомити, чи все вдалося реалізувати.

Свідомість – ключ до досягнення особистого успіху. Але навчитися розуміти себе не так вже й просто. На жаль, до самосвідомості немає єдиного шляху. Кожна людина унікальна. І єдиний, хто може допомогти вам пізнати себе, це ви самі. Щоб рухатися по життю у правильному напрямку, потрібно дати собі правильні запитання та чесні відповіді на них.

  1. Які приємні події відбулися з Вами у цьому році? Це вдача чи результат Ваших зусиль?
  2. Яка подія цього року змусила задуматися про життя, вплинула на Вас?
  3. Які люди проявили до Вас увагу чи допомогли Вам у якійсь важливій для Вас справі? Спробуйте подякувати кожному з цього списку (хоча б у думці).
  4. Чи сперечалися Ви з кимось у цьому році? Чи важлива була причина для суперечки? Що можна зробити, щоб не сперечатися в наступному році?
  5. Що змінилося у Вашому професійному житті?
  6. Пригадайте Ваші плани на цей рік, здійснення яких не залежало від форс-мажорних обставин (карантин тощо). Чи все із задуманого реалізоване? Якщо щось ні, то чому? Що було важливіше за реалізацію цих планів?
  7. Пригадайте те, чим ви пишаєтеся (вчинки, досягнення, слова). Подякуйте собі.

Не обов’язково, що все на 100% буде саме так, як ви запланували. Навіть якщо у вас щось не вийде — це ніколи не буде повним крахом. Якщо є певне уявлення, ви вже чітко знаєте, куди йдете й чого хочете. Навіть якщо те, що ви запланували, стається лише на 10% — це вже перемога. Отже, десь щось треба відкоригувати, зрозуміти, підправити, щоб рухатися далі.
 
Якими б несприятливими не були б обставини – завжди є місце для кроку вперед. Не бійтеся мріяти, але й у небі не літайте. Основне – не відриватися від нинішнього підґрунтя, бо це – реальність.

Бєлова Катерина 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі