четвер, 09 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як отримати компенсацію від ЄСПЛ за злочини російських окупантів: пояснення правозахисників

Наталя


Російська агресія , ВАЖЛИВО знати , Суспільство , Юрист

Як отримати компенсацію від ЄСПЛ за злочини російських окупантів: пояснення правозахисників

views144

12.08.2022

Подiлитися у соц.мережах

Громадяни України, які постраждали від широкомасштабного вторгнення російських окупаційних військ, можуть отримати від Європейського суду з прав людини грошову компенсацію.

Щоб отримати грошову компенсацію від ЄСПЛ за злочини армії РФ, треба завантажити формуляр скарги на сторінці організації, заповнити, роздрукувати і надіслати до Суду поштою разом з усіма необхідними документами. Та усе ж правники радять звертатися за фаховою допомогою, тим паче, що часто вона безкоштовна. Адже Європейський суд із прав людини не розглядатиме неправильно оформлені заяви, хоч би які звірства там були описані.

За словами заступниці керівника Секретаріату Уповноваженого у справах ЄСПЛ Маргарити Сокоренко, пакет документів, який потрібно подати до суду, залежить від того, на що саме ви будете скаржитись.

Широкомасштабне вторгнення окупаційних сил рф, фактично, зачепило усі права людини. Проте найчастіше громадяни України звертаються зі скаргами щодо полону або зникнення людей. Також доволі поширеними є заяви щодо пошкодження, знищення майна чи відсутності доступу до майна на окупованих територіях.

"Якщо йтиметься про зґвалтування, тілесні ушкодження чи катування у полоні, треба обов’язково надати медичну документацію. Я би порадила у будь-якому випадку, навіть не лише коли йдеться про ЄСПЛ, обов’язково звертатися до правоохоронних органів, щоби злочин зафіксували. Люди звертаються до Нацполіції, СБУ та Генпрокуратури. Пакет документів може збирати і сам постраждалий. Він також може залучити юристів чи правозахисників", – каже Маргарита Сокоренко.

Коли документи в порядку, набагато легше готувати скаргу. Якщо, наприклад, у будинку щось недооформлене, або будинок не введений у експлуатацію, суд звертатиме увагу на ці недоліки, і це може вплинути на суму компенсації.

Формуляр скарги можна завантажити на сторінці організації, його необхідно заповнити, роздрукувати і надіслати до Суду поштою разом з усіма необхідними документами. Правники радять звертатися за фаховою допомогою, тим паче, що часто вона  безкоштовна. Європейський суд із прав людини не розглядатиме неправильно оформлені заяви, хоч би які звірства там були описані.

Детальніші роз’яснення щодо подання заяви також можна знайти на українському сайті ЄСПЛ.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі