субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як діяти військовим, щоб захиститися від бюрократії: юристи дали поради

Наталя


Суспільство , Юрист , Українська армія

Як діяти військовим, щоб захиститися від бюрократії: юристи дали поради

views112

23.02.2023

Подiлитися у соц.мережах

Найпоширенішими причинами бюрократичної пастки, в яку може потрапити військовослужбовець, є непорозуміння, людський фактор та неналежне командування. 

Цього можна уникнути, якщо пам’ятати та виконувати деякі неписані правила, розповідіє адвокат Роман Сімутін.

Зокрема, адвокат рекомендує завжди повідомляти у військову частину про перебування у госпіталі.

Бо часто військового помилково визначають дезертиром чи зниклим безвісти, позбавляють зарплати тощо, хоча людина просто лікується після поранення. Тож варто відправляти рапорт замовним листом або користуватися месенджерами, якщо немає змоги надіслати документ поштою. Так ви позбавитесь хвилювання, що одного дня можете опинитися в переліку неблагонадійних осіб.

Друга порада від адвоката – не підставляти себе письмовими поясненнями про причину відмови виконувати якийсь наказ. Адже всі матеріали згодом перевірятимуть, щоб визначити підстави для притягнення до відповідальності. Паперовий доказ, написаний вашою рукою, автоматично стає інструментом юридичного характеру, який можна використати проти вас.

Що стосується висновків військово-лікарської комісії, то оскарження їх в судовому порядку не принесе результату. Потрібно звертатися тільки до вищого рівня або Центральної ВЛК.

Якщо подаєте рапорт, адвокатський запит чи будь-яке інше звернення, то термін розгляду становить 30 днів, не більше. Втім не виключено, що рапорт довго триматимуть в стосах паперів, "забувши" про його існування. Тож у випадку подання заяви про законні підстави для звільнення, наприклад, не чекайте, поки командування розгляне запит. Телефонуйте на гарячу лінію Міністерства оборони України та повідомляйте про затримку.

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі