субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Вже завтра українці зможуть обмінювати готівкову гривню на євро в банках Італії - НБУ

Світлана Макарова


Економіка , За кордоном

Вже завтра українці зможуть обмінювати готівкову гривню на євро в банках Італії - НБУ

views322

20.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

Починаючи з 21 червня, українці, що через війну вимушено залишили Україну та перебувають в Італії, зможуть обміняти готівкову гривню на євро. 

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що відповідну угоду Національний банк України та Банк Італії уклали 6 червня. Отже, громадяни України, у тому числі неповнолітні, які отримали дозвіл на тимчасове перебування в Італії або яким надано міжнародний захист, зможуть обміняти готівкову гривню на євро у філіях італійського центробанку на території Італії або в установах комерційних банків. 

Відповідний перелік, що налічує понад 400 відділень банків-партнерів по всій країні, доступний та за потреби оновлюватиметься на офіційному вебсайті Банку Італії

У випадку переміщених неповнолітніх осіб без супроводу такі обмінні операції мають здійснюватися їхнім законним опікуном. Угода передбачає обмін готівкової гривні в межах установленого ліміту до 10 тисяч гривень на одну особу. До обміну прийматимуть банкноти номіналом від 100 до 1000 гривень (банкноти нижчих номіналів та монети для обміну не прийматимуться). Також обміну не підлягатимуть значно зношені банкноти та банкноти з дефектами.

Обмін здійснюватиметься із застосуванням фіксованого обмінного курсу гривні до євро, який визначатиме НБУ. Інформація про встановлений курс оновлюватиметься  щоп’ятниці та публікуватиметься на офіційному вебсайті Банку Італії. Операції обміну готівкової гривні не передбачають відкриття рахунку чи сплати будь-яких платежів. 

Нагадаємо, що з початку повномасштабного російського вторгнення Національним банком України вже укладено угоди щодо обміну готівкової гривні з центральними банками Польщі, Німеччини, Бельгії, Швеції та Нідерландів.