вівторок, 06 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Використання документів, виданих владою “ЛДНР”, на території України (частина 1)

Консультації , Юрист

Використання документів, виданих владою “ЛДНР”, на території України (частина 1)

views205

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В мережі інтернет та засобах масової інформації систематично з’являються публікації про те, що громадяни України, які проживають на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, не можуть реалізувати свої права через те, що документи, видані окупаційною владою “ЛДНР”, не можуть бути прийняті державними органами України.

Наприклад, документи, що підтверджують народження або смерть людини на непідконтрольних територіях та видані терористичними організаціями “ЛДНР”, не можуть прийматись органами державної реєстрації актів цивільного стану (органами РАГС) України.

Таким чином виникла проблема – неможливість державної реєстрації народження або смерті на окупованій території України, тобто неможливість визнання державою  таких обставин.

Це, в свою чергу, має наслідком низку істотних перешкод, зокрема: неможливість отримання державної допомоги по народженню дитини або допомоги, пов’язаної з похованням померлого, неможливість отримання спадщини тощо.

Тобто виникла ситуація, коли народжена людина юридично не існувала, а людина, що померла, з правової точки зору, не вважалася померлою.  

Документи про народження або смерть громадянина України

Питання реєстрації народження на тимчасово окупованій території вирішується наступним чином – батьки, родичі, їх представники або інші законні представники дитини звертаються до будь-якого суду України з відповідною заявою та надають документи, видані окупаційними органами влади “ЛДНР”, що підтверджують факт народження: медичне свідоцтво про народження, свідоцтво про народження, видане “ЛДНР”, інші документи, що підтверджують факт народження дитини.

У разі ж необхідності встановлення факту смерті, родичі померлого або представники родичів також мають звернутись до суду України та надати документи, видані окупаційними органами влади “ЛДНР”, якими підтверджується смерть та поховання особи. Такими документами є: медичні документи про смерть, свідоцтво про смерть, видане терористичними організаціями “ЛДНР”, документи про оплату поминального обіду, фотографії місця поховання тощо.

В обох випадках суд невідкладно (протягом того ж дня, коли була подана заява) повинен розглянути таку заяву та прийняти рішення.

При цьому суд, при розгляді заяви, фактично керується документами, виданими окупаційними органами “ЛДНР”.

Слід окремо зазначити, що таке використання документів “ЛДНР” жодним чином не свідчить про визнання судом чи іншими державними органами України влади “ЛДНР”. Навпаки, Україна визнає людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку найвищою соціальною цінністю (ст.3 Конституції України).

Отже, для забезпечення прав громадян України, які в силу життєвих обставин проживають на непідконтрольній території, на законодавчому рівні полегшено реєстрацію народження та смерті на підставі лише тих документів, які громадяни з окупованої території об’єктивно спроможні отримати та надати українському суду.

Громадська організація “ГРУПА ПАТРІОТ” надає допомогу особам, які проживають на тимчасово окупованій території та мають намір зареєструвати факт народження або смерті за законодавством України з подальшим внесенням відповідних відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, що, в свою чергу, надасть можливість оформити державну допомогу, спадщину тощо, на які мають право громадяни України.

Ви можете просто зателефонувати на гарячу лінію і сказати, що вам потрібна безкоштовна консультація юриста.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі