субота, 21 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Вступ до дитячого закладу та щеплення: як діяти батькам невакцинованої дитини

ВАЖЛИВО знати

Вступ до дитячого закладу та щеплення: як діяти батькам невакцинованої дитини

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Менше ніж за місяць в нашій країні почнеться навчальний рік. Одна з проблем, яка непокоїть батьків – щеплення. Бо з одного боку право на освіту гарантовано Конституцією України, з іншого – керівники дитячих закладів відмовляють у прийомі дітей, яких не вакциновано за графіком відповідно до віку. І це може бути повністю обґрунтована відмова!

Справа в тому, що за до статтею 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та статтею 10 Закону «Основи законодавства України про охорону здоров’я», вакцинація є обов’язковою. Кожна дитина має відповідну карту з зазначенням всіх  проведених процедур. Якщо не має, або зроблені не всі, необхідні за віком щеплення, вашу малечу просто не візьмуть у заклад.

Але ж батьки знають і про конституційне право на освіту, і про те, що закон дозволяє їм відмовитися від вакцинації. Протиріччя? На перший погляд так.

Як правильно діяти, щоб не потрапити у пастку власної необізнаності?

Основне, що треба розуміти батькам, це те, що відмова від щеплень – не просто «небажання», вона має бути обґрунтованою. І кожного разу, коли таке трапляється, заповнюється так звана форма N063-2/о «Інформована згода на проведення вакцинації». Батьки підтверджують, що вони ознайомлені з наслідками, а сам документ підписується ними (або опікунами чи іншими законними представниками дитини) та медпрацівником.

Чи приймати невакциновану дитину до дошкільного або шкільного закладу, вирішує лікарсько-консультативна комісія. ЛКК діє на підставі «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу». Саме від рішення комісії залежить, чи стане відсутність щеплень перешкодою у відвідуванні школи або дитячого садочка. Якщо ЛКК вивчить документи та дійде висновку, що дитина може ходити до навчального закладу, його керівник не матиме підстав вам відмовити.

Майте на увазі, що діти без необхідних щеплень більш вразливі перед інфекційними хворобами, тож їхнє перебування у дитячому закладі буде мати деякі особливості. Під час епідемій керівник зможе відсторонити їх від відвідування школи або садочка. Це запобіжний захід для того, щоб вберегти невакциновану дитину від небезпеки та зменшити загальну захворюваність.