п’ятниця, 30 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Встановлено командира роти військ РФ, який наказував вбивати цивільних у Київській області

Андрій Кущенко


Російська агресія , Події

Встановлено командира роти військ РФ, який наказував вбивати цивільних у Київській області

views89

20.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

Українські правоохоронці встановили командира роти військ РФ, який віддавав накази вбивати цивільних у Київській області. Без його дозволу жителі села Липівки Бучанського району не могли вийти з дому навіть за водою.

Про це повідомляє Ірина Венедиктова.

"Це 30 - річний старший лейтенант Василь Литвиненко - командир роти 64 окремої мотострілецької бригади Сухопутних військ з РФ у складі 35 загальновійськової армії", - написала вона у своєму Facebook.

За її словами, прокурори спільно з поліцейськими викрили його в порушенні законів і звичаїв війни, поєднаному з вбивством. За даними слідства, російський офіцер був старшим під час окупації Липівки Бучанського району Київської області. Він розпоряджався навіть тим, чи можна місцевим жителям надавати медичну допомогу і залишати свої будинки.

Слідство встановило, що для виконання злочинних наказів командира роти, підлеглі з автоматів поранили беззбройного цивільного літнього чоловіка прямо на його подвір'ї. Однак на цьому вони не зупинилися - незабаром окупанти з танка розстріляли будинок, де був поранений ними житель. Він згорів разом з будинком.

Венедиктова додала, що наразі правоохоронці встановлюють інших учасників цього злочину, а також причетність Литвиненка до поранення ще двох жителів Липівки та руйнування 18 житлових будинків у селі.