понеділок, 27 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Вся реклама в Україні має бути українською мовою вже з 16 січня

Новини , Суспільство , Право

Вся реклама в Україні має бути українською мовою вже з 16 січня

views104

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

З 16 січня 2020 року будь-яка реклама на телебаченні, радіо, у друкованих виданнях має бути виключно державною мовою.

Про це повідомляє Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення на офіційному сайті.  

Саме 16 січня, у четвер, набуває чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який був ухвалений Верховною Радою України 25 квітня минулого року. У вказаному законі є стаття 32, яка регламентує використання української мови у сфері реклами.

При цьому для телерадіоорганізацій закордонного мовлення та телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, допускається використання офіційної мови Євросоюзу поряд із державною мовою України.

Друковані ЗМІ, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу, можуть розміщувати рекламу мовою, яка використовується цим друкованим ЗМІ.

На сайті йдеться також про відповідальність за порушення норм та правил.

«Законом були внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими визначено, що порушення вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо застосування державної мови у сфері реклами тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або попередження, якщо порушення вчинене вперше».

Нагадаємо. Раніше депутат від провладної партії «Слуга народу» Максим Бужанський подав на розгляд до парламенту України законопроєкт, яким передбачається скасування Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». На сьогоднішній день не було інформації про дату розгляду.