понеділок, 03 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Всередині «Слуги народу» виник конфлікт, який загрожує розколом партії

Новини , Політика

Всередині «Слуги народу» виник конфлікт, який загрожує розколом партії

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Попри те, що партія «Слуга народу» займає абсолютну більшість у Верховній Раді, дехто з депутатів, що входять до її складу, вже висловлюють своє невдоволення політикою партії та деякими рішеннями її керівників.

За словами одного з членів президентської партії, в її складі утворилася група депутатів, які не підтримують діяльність президента та не задоволені деякими моментами у роботі Верховної Ради.

Анонімне джерело повідомило, що перші конфлікти виникли ще під час розподілу посад у комітетах, але на той час весь процес проходив у метушні, і керівники фракції пообіцяли компенсувати «моральні збитки».

Багато депутатів, а саме мажоритарщики, сподівались, що ця компенсація відбудеться під час розподілу бюджету на наступний рік. Але при формуванні нового бюджету не всім депутатам виділили необхідні об’єми коштів для свої округів, тому всередині партії стався розкол.

Також анонімний депутат підкреслив, що наразі мова йде про 12-15 депутатів, але кількість конфліктних питань збільшується з кожним днем. Спочатку мажоритарщиків запевняли, що гроші на відповідні округи їм нададуть, якщо не у повному об’ємі, то хоча б у мінімальному, на вирішення ключових проблем. Але депутатів насторожили слова прем’єр-міністра Олексія Гончарука, який сказав, що проект нового бюджету розробляють з фокусом на реінтеграцію Донбасу. Через це парламентарі запідозрили, що коштів на потреби їхніх округів просто може не вистачити, і тоді вони  не зможуть виконати свої передвиборчі обіцянки.

Також серед причин конфлікту всередині партії називають підписання «формули Штайнмаєра». Попри багаточисельні заяви президента, що формула – це не капітуляція й не зрада, деякі депутати не підтримують застосування «формули Штайнмаєра», вважаючи такий крок саме капітуляцією. В той же час, більша частина депутатів «Слуги народу» голосують за законопроекти, навіть не вникаючи в їхній сенс.