понеділок, 06 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Все залежить від виду повістки: як карають в Україні за неявку до військкомату

Cіпратов Роман


Суспільство

Все залежить від виду повістки: як карають в Україні за неявку до військкомату

views176

26.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

В Україні відповідальність та покарання за неявку до Територіального центру комплектування (ТЦК) залежить від виду повістки та кількості ігнорувань.

Про це повідомляє Internetua.

Так, військовозобов'язаний має розуміти, що є повістка, і є мобілізаційне розпорядження.

Максимальний розмір штрафу за неявку до ТЦК для уточнення особистих даних після вручення повістки становить 8,5 тис гривень. Якщо повістку вручать тричі або більше, а громадянин все одно проігнорує появу в центрі, то на нього можуть подати до суду та притягнути до кримінальної відповідальності.

Тоді як за один раз проігнороване мобілізаційне розпорядження людині одразу загрожує позбавлення волі на три-п'ять років.

Мобілізаційним розпорядженням називають повістку, яку вручають військовозобов'язаним із висновком медкомісії. Їх визнано придатними до несення служби в армії. Головно мобілізаційні розпорядження вручають під час оголошення мобілізації. У мобілізаційному розпорядженні вказано про обов'язок з'явитися у певний призовний пункт упродовж 24 годин після оголошення мобілізації.

Нацполіція має право затримувати військовозобов'язаних, якщо порушать законодавство про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Їх примусово мають доставляти до ТЦК (ст. 259, 262 КУпАП, ч. 3 ст. 38 Закону «Про військовий обов'язок та військову службу»).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі