четвер, 02 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ВРУ проголосувала за позбавлення переселенців від штрафів за несплату кредитів

Економіка , Переселенці

ВРУ проголосувала за позбавлення переселенців від штрафів за несплату кредитів

views34

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт, який покликаний позбавити внутрішньо переміщених осіб від збитків за несплату кредитів.

«Метою законопроєкту є звільнення осіб, які втратили місце проживання та дохід, від негативних наслідків невиконання ними грошових зобов’язань; визнання державою конфлікту на Сході України та тимчасової окупації Автономної Республіки Крим обставинами, що виключають відповідальність постраждалих від цього осіб, без необхідності доводити це у судовому порядку; усунення прогалин та неузгодженостей в чинній системі нормативно-правового забезпечення захисту прав таких осіб, що призводить до різного застосування правових норм судами», — зазначили у ВРУ.

Депутати схвалили проєкт закону, який заборонить внутрішньо переміщеним особам нараховувати неустойки, збитки та штрафи за несплату кредитів та позик. Переселенці будуть позбавлені суми процентів боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь період прострочення, та річних відсотків несплачених платежів.

Кредиторів зобов’яжуть здійснити перерахунок суми заборгованості переселенців за кредитними договорами, згідно з вимогами першої та другої частини Закону.

Також, автори законопроєкту мають за мету заборонити кредиторам уступку, передачу та продаж боргових зобов’язань без згоди боржника колекторським компаніям та іншим організаціям.

У Парламенті зазначили, що дія Закону не поширюється на переселенців, які за доказами кредиторів, не виконували фінансові зобов’язання в період до 14 квітня 2014 року, а також за кредитами та позиками, що були взяті після 14 квітня 2014 року, та не оплачувались.

Коментарi (0)