п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Вперше в Україні випробували робособаку Boston Dynamics (відео)

Технології

Вперше в Україні випробували робособаку Boston Dynamics (відео)

views145

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Україні вперше провели випробування автономного робота Boston Dynamics SPOT. У зоні відчуження бігав чотириногий робот, візуально подібний на собаку.

Про це повідомило Державне агентство України з управління зоною відчуження у Фейсбуці, передає «Патріот Донбасу».  

«Дослідницька група Брістольського університету спільно з фахівцями Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ») на території зони відчуження вперше провели випробування автономного робота Boston Dynamics «SPOT», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, проводились радіометричні та геофізичні роботи на території двох секторів пункту тимчасової локалізації радіоактивних відходів «Рудий ліс» і на територіях пунктів захоронення радіоактивних відходів «Підлісний» і «Буряківка». Використовувались для робіт наземні роботизовані системи, БПЛА, датчики-сканери для оцінки розподілу радіоактивних матеріалів на площі та в просторі (гамма-спектрометр, лідар, фотограмметрія, гіперспектральний та нейтронний датчики).

За результатами проведених робіт на ПЗРВ «Підлісний» та ПЗРВ «Буряківка» очікується отримання зображень у 3-D форматі та мап розподілу активності радіонуклідів на цій території, а також отримання зображень із ПТЛРВ «Рудий ліс» із ділянками, які мають високу потужність дози.

«Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» завдяки роботам та отриманим результатам зможе оновити карти розподілу радіаційного забруднення на ділянках, де проводилося обстеження.

Boston Dynamics — американська інженерна компанія, що працює в галузі робототехніки. Відома своїми розробками для військових потреб на замовлення DARPA. SpotMini — чотириногий робот, візуально подібний на собаку, який важить близько 30 кг. І може працювати 90 хвилин на одному заряді.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі