неділя, 05 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Вперше — дні українського кіно у Мексиці

Мартирос Григорян


За кордоном

Вперше — дні українського кіно у Мексиці

views68

23.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Мехіко документальним фільмом «Міф» режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія розпочалися перші в історії українсько-мексиканських культурних відносин Дні українського кіно в Мексиці.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Посольства України в Мексиці.

Зокрема, під час заходу було презентовано 6 перлин українського кінематографа: як сучасні картини, зокрема «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча, «Додому» Нарімана Алієва, так і кінокласика — «Пропала грамота» Бориса Івченка, «Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка.

Інавгурація програми відбулася у кінозалі Національного музею антропології Мексики — одній з найпрестижніших локацій Мехіко. У заході взяли участь пані посол України в Мексиці Оксана Драмарецька, українські кінематографісти: режисер, оператора Іван Ясній та історик кіно, експерт УКФ Людмила Серебреникова, а також директор Національного музею антропології Мексики Антоніо Саборіт.

Дні українського кіно в Мексиці проходять з 19 листопада по 11 грудня в аудиторії Хайме Торреса Боде Національного музею антропології Мексики.

На початку заходу до гостей фестивалю з вітальною промовою у режимі онлайн звернувся Президент Національної спілки кінематографістів України, Голова кіностудії імені Олександра Довженка Олесь Янчук, який наголосив на важливості Днів українського кіно для зближення народів двох держав. Він висловив сподівання, що незабаром в Україні будуть організовані Дні мексиканського кіно.

Пані посол Оксана Драмарецька у своєму вітальному слові підкреслила важливу роль кіно як виду мистецтва, що дозволяє краще пізнати менталітет та історію народу.

«Попри те, що українське кіно має давні традиції й коріння, а сьогодні переживає справжнє відродження, у Мексиці та інших країнах Латинської Америки з ним майже не знайомі. Тому головним завданням цього проєкту є ознайомити з надбанням українського кінематографа мексиканську публіку. Українські стрічки дозволять краще зрозуміти як історію України, так і сучасні події — війну на Донбасі, боротьбу українського народу за свою свободу, незалежність і територіальну цілісність», – зазначила керівниця українського диппредставництва в Мексиці.

У виступах українських кінематографістів Івана Яснія та Людмили Серебреникової йшлося про теми, які були і є актуальними для українського кіно: від загальнолюдських цінностей, боротьби добра та зла до сучасних подій в Україні, війни на Сході, окупації Криму, які впливають на долі людей та країни.

Директор Національного музею антропології Антоніо Саборіт привітав присутніх з першими в історії двосторонніх культурних взаємин Днями українського кіно в Мексиці та висловив сподівання, що вони стануть традиційними.

На завершення пані Драмарецька вручила мексиканській режисерці та сценаристці Фернанді Валадес найпрестижнішу нагороду 49-го кінофестивалю «Молодість», де її фільм «Особливі прикмети» отримав Гран-прі основного конкурсу.

У Посольстві України в Мексиці зауважили, що Дні українського кіно в Мексиці проходять у рамках заходів з відзначення 30-ї річниці Незалежності України, вони також присвячені святкуванню 80-річних ювілеїв з дня народження Богдана Ступки (1941-2012) та Івана Миколайчука (1941-1987).

Інавгураційний показ фільму «Міф» відбувся у рамках заходів, що проводяться українським Посольством з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи.

Організаторами заходу є Посольство України в Мексиці, ТОВ «Меллівора Студіо», ГО «Голос Культури» та Національний музей антропології Мексики.

Коментарi (0)