четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Восьми офіцерам ФСБ РФ повідомлено про підозру в організації кібератак на державні органи України

Суспільство , Події , Право

Восьми офіцерам ФСБ РФ повідомлено про підозру в організації кібератак на державні органи України

views315

12.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

Правоохоронці заочно повідомили про підозру в державній зраді 8 колишнім співробітникам Служби безпеки України, які перейшли на службу до країни-агресора та нині є офіцерам ФСБ РФ.

Як повідомляє Офіс Генпрокурора, злочинці на користь Росії вчиняли несанкціоноване втручання до комп’ютерів, комп’ютерних мереж, інформаційно-телекомунікаційних систем органів державної влади, підприємств установ та організацій України, а також інших країн. Таким чином вони збирали розвідувальні дані та вчиняли диверсій.

Під час розслідування правоохоронці викрили підрозділ Федеральної служби безпеки Російської Федерації, співробітники якого з використанням хакерського угруповання «Armageddon» здійснюють атаки на об’єкти критичної інформаційної інфраструктури установ.

Правоохоронці встановили причетність до вчинення злочинів колишніх співробітників Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим, які під час служби в СБУ займалися забезпеченням контррозвідувального захисту в сфері інформаційної безпеки. Після переходу на бік ворога вони забезпечували проведення розвідувально-підривної діяльності проти України саме у цій сфері.

Також були отриманні докази того, що колишні співробітники СБУ з використанням завербованих хакерів здійснювали кібератаки, направлені на незаконне втручання в роботу комп’ютерів, телекомунікаційних мереж України, створення прихованих технічних каналів витоку інформації, збір конфіденційної інформації, в тому числі інформації з обмеженим доступом, викрадення ідентифікаторів доступу та персональних даних насамперед співробітників правоохоронних органів, військових підрозділів, блокування роботи державних та корпоративних електронних ресурсів, проведення акцій кібернетичного впливу в інтересах спеціальних та розвідувальних органів Російської Федерації.

Досудове розслідування здійснюється Головним управлінням Служби безпеки України у м. Києві та Київській області за оперативного супроводження Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.