понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Волкер привітав участь представників ОРДЛО з України в ТКГ і висловив жаль щодо Франції та Німеччини

Політика

Волкер привітав участь представників ОРДЛО з України в ТКГ і висловив жаль щодо Франції та Німеччини

views51

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Рішення щодо включення представників ОРДЛО зі сторони України є правильним. Україна чинить правильно, демонструючи свою готовність вести переговори з Росією у різних форматах. Водночас, дуже шкода, що США відіграє у переговорах маленьку роль, а Німеччина та Франція чітко не заявляють, що Росія є не стороннім спостерігачем, а учасником конфлікту і не виконує взяті на себе зобов’язання.

Про це сказав колишній Спецпредставник США з питань України Курт Волкер, який нині працює науковим співробітником у вашингтонському аналітичному центрі «Центр аналізу європейської політики», повідомляє «Голос Америки».  

Волкер привітав рішення включити українських громадян, які вперше представили Донбас зі сторони України, до діалогу в Мінську під час чергових переговорів в рамках ТКГ.

За його словами, таким чином Зеленський позбавляє Росію її головних аргументів – коли вона говорить, що не контролює так звані «ЛНР/ДНР» і що Мінські домовленості порушує Україна. Завдяки цьому можна продемонструвати, що відповідальність за недосягнення прогресу лежить саме на Москві.

Ексдипломат повідомив, що мав можливість напередодні чергових переговорів Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання переговорити з віце-прем’єром Олексієм Резніковим, який є першим заступником глави української делегації в ТКГ.

«І зробив висновок, що українська сторона не має жодних ілюзій щодо можливості проведення виборів на Донбасі без повного контролю над територією чи визнання так званих народних республік», – пише видання.

Водночас Волкер наголосив, що у нього викликає сум те, що Німеччина та Франція чітко не заявляють, що Росія є порушником Мінських домовленостей. Він вважає, що США не відіграли достатньо вагому роль у підтримці України у переговорах з того часу, як він залишив посаду спецпредставника у вересні минулого року.

«І тепер все покладається на Францію та Німеччину. І що в мене викликає сум, так це те, що Франція та Німеччина чітко не заявляють, що Росія є порушником Мінських домовленостей, що вона є їх підписантом, частиною домовленості, а не стороннім спостерігачем, що вона є учасником конфлікту і не виконала взяті на себе зобов’язання», – сказав він під час конференції, організованій Атлантичною радою за допомогою Zoom.

Крім того, він упевнений, що допоки конфлікт на Донбасі залишатиметься політикою Путіна, миру не буде.

«Протягом двох років я намагався створити умови, щоб продемонструвати Росії, що її зусилля використання Донбасу як політичного інструменту не досягають результату. Вони не гальмують розвиток України. Україна успішно розвиває демократію, економіку та інтегрується до західних інституцій. Цей прогрес уповільнився через події тут, у США, а також повільні реформи протягом минулого року», – сказав він.

Нагадаємо. 9 червня вперше до роботи політичної групи Тристоронньої контактної групи було залучено представників тимчасово окупованих Росією окремих районів Донецької та Луганської областей України. Від Донецької області журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш братимуть участь у засіданнях Тристоронньої контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі як представники ОРДО. Представниками від тимчасово окупованої Луганської області стали юрист, керівник Міжнародної  громадської організації «Луганське земляцтво» Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі