п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Владислав Сурков покинув держслужбу через Україну: чого чекати?

За кордоном , Новини , Політика

Владислав Сурков покинув держслужбу через Україну: чого чекати?

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Вранці 25 січня з’явилась інформація про те, що помічник президента Росії Владислав Сурков звільняється з держслужби. Причиною вказана «зміна курсу на українському напрямку».

Про це повідомив директор Центру політичної кон’юнктури Олексій Чеснаков в своєму телеграм-каналі.

Він написав, що помічник президента РФ Владислав Сурков залишив державну службу «в зв’язку зі зміною курсу на українському напрямі» і додав, що про причини прийнятого рішення Сурков пообіцяв розповісти через місяць. Тоді ж, за словами Чеснакова, він повідомить і про свої подальші плани.

Поки що немає більш детальної інформації щодо дійсних причин та загальної ситуації, але вже є припущення.

Так, один з блогерів, Карл Волох, пише, що тепер «українським питанням» займатиметься заступник голови адміністрації Путіна Козак. Він говорить, що це підтвердження «зливу» інформації про те, що на зустріч до президента Зеленського в Оман літав не Сурков, а дехто з вищою посадою, але прізвища поки що ніхто не називає.

Найголовнішим питанням залишається ймовірність змін в політиці Кремля щодо України. Але, скоріш за все, нічого не зміниться. Прізвища «кураторів» нічого не змінюють. Наполегливість Путіна повернути Україну в зону імперського впливу нікуди не зникне й лише на Суркову це питання не було зав’язане. Тим більш, що Кремль побачив легкодуху готовність Зеленського «говорити та домовлятися». Тож ніхто відступати від імперського плану не буде.

Більш детально про можливі плани Росії написав у своєму телеграм-каналі «Кремлёвский БезБашенник». Він говорить, що цей сценарій з відставкою Суркова продуманий давно і те, що зараз «куратором» стане Козак, говорить про посилення напрямку «повернення України в обойму партнерів Росії» через швидку реінтеграцію ОРДЛО в Україну. Гра в «ура-патріотів» вже нікому не потрібна.

«Його завдання – повернути Україну в обойму партнерів Росії, зміцнити взаємодію в товарообігу, культурні та інші зв’язки між двома країнами. А значить, на Донбасі керівництво буде компромісне і найбільш вірогідний сценарій швидкої реінтеграції невизнаних республік до складу України. Безумовно, з правами широкої автономії і підтримки громадян з боку РФ. Це і стане найближчим часом предметом діалогу в регіоні і приводом для скарг місцевих еліт, які повірили, що епоха Суркова буде вічною», – написав він.

А потім дав рекомендації населенню «Л\ДНР» як голосувати на виборах.

«А ми б радили населенню Донбасу згадати, що найкращий спосіб демонстрації любові до Росії – це голосувати на будь-яких виборах як підкаже серце, а не «Сурков». Москва оцінить», – підсумував він.

Нагадаємо. Це вже не перший випадок, коли він залишає чи демонструє бажання залишити свою посаду. У 2013 році він був звільнений з посади, але причина була інша. Тоді його неофіційно звинувачували у зв’язках з антіпутінською опозицією та фінансуванні «болотного руху» і про це детально писали у розслідуванні Forbes.  

Проте Пєсков тоді версію про зв’язок «сколківської» історії з відставкою чиновника спростував, як і звільнення Суркова президентом Росії Путіним. За його словами, це була заява «за власним бажанням» після наради, де він вступився за Кабмін. Потім багато російських ЗМІ писали про те, що він звільнився за станом здоров’я. А згодом все уляглося і він продовжив виконувати свої обов’язки.

Владислав Сурков обіймав посаду помічника президента РФ з 20 вересня 2013 по даний час, а також у період з 26 березня 2004 року по 7 травня 2008 року.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі