субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Військовий облік та мобілізація: чи будуть українці отримувати повістки через «Дію» та месенджери

Наталя


Суспільство , Технології

Військовий облік та мобілізація: чи будуть українці отримувати повістки через «Дію» та месенджери

views174

02.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

У ба­гатьох ЗМІ по­ши­рю­ється ін­форма­ція, що че­рез застосунок «Дія» та мобільні месенджери ук­ра­їн­ці ні­би­то бу­дуть от­ри­му­ва­ти по­віс­тки. У Мінцифри заспокоїли громадян та запевнили, що у форматі SMS надходять лише повідомлення про судові засідання.

Про це повідомив керівник напряму розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік.

Чи розсилатимуть повістки через "Дію"

Позиція української влади щодо цього питання полягає в тому, за словами чиновника, аби не запроваджувати цей захід. Українці отримують через сервіс державних послуг лише повідомлення про судові засідання.

"Як SMS, яка тобі приходить про дату судового слухання тощо. І ці повідомлення можна відключити за бажанням. Питання про повістки взагалі не стоїть", — продовжив керівник.

Чи чекати на повістки в Viber

Журналісти звернули увагу, що багато українців говорили про розсилку повісток у мобільному месенджері Viber. Мстислав Банік на це відповів, що повістки були в суди, а не у військкомати.

"Наскільки знаю, там ідеться про судові повістки. Що стосується Viber — вони допомагали нам просувати канали "Дії" та Мінцифри. Коли в нас була "Тисяча за вакцинацію", COVID-сертифікати, Viber безплатно надавав нам розсилки на мільйони користувачів", — зауважив він.

Керівник напряму розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік наголосив, що ризики від використання Viber мінімальні, оскільки месенджер належить японцям, а не росіянам.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі