п’ятниця, 19 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Військовий комісар розповів, кого зараз призивають до армії та чи багато добровольців

Андрій Кущенко


Суспільство

Військовий комісар розповів, кого зараз призивають до армії та чи багато добровольців

views1051

06.08.2022

Подiлитися у соц.мережах

В Україні з 25 лютого проходить загальна мобілізація. 22 травня депутати ВР ухвалили законопроект про продовження мобілізації до 23 серпня. Жителі країни цікавляться, кого ж зараз призивають в армію, адже дуже багато добровольців.

На це питання відповів полковник Руслан Тригуб, який очолює Дарницький ТЦК у Києві, пише Громадське.

Чи приходять зараз добровольці?

За словами Руслана, кількість добровольців зараз зменшилася, якщо порівнювати з початком повномасштабного вторгнення Росії.

"Всі черги в територіальні центри, які показують по телебаченню, — це черги людей, які бажають отримати відстрочку, пройти медичну комісію або якісь інші питання. Зі 100 осіб добровольців буде близько трьох. А на початку агресії з кожної сотні тільки троє приходили за довідкою", - уточнив полковник.

Кого зараз забирають в армію

За словами Тригуба, є військово навчений ресурс - це особи, які служили в армії. цих людей вчили, держава на них витрачала кошти, коли вони служили на строковій військовій службі.

"Їх не треба переучувати — потрібно тільки нагадати, що вони знають. Людина може не хотіти служити, їй може хотітися бути вдома, у неї тут сім'я і все таке. Є й люди, які не служили в армії, але хочуть захищати державу. Однак якщо є вимоги закликати навчений ресурс: людей, які вчилися на танкістів, артилеристів, Стрільців, гранатометників, то ми викликаємо, перш за все, саме їх", - розповів Руслан.

Він повідомив, що добровольців теж будуть відправляти на фронт, але не відразу. Також призиватимуть в армію тих військовозобов'язаних чоловіків або резервістів, у яких немає відстрочки по службі.

Чи означає повістка відразу армію?

Полковник пояснив, якщо людині вручають повістку - це не означає, що вона прийде і її відразу відправлять служити. Це означає, що потрібно перевірити облікові дані, сімейний стан, місце проживання, роботу, стан здоров'я. Раз на п'ять років військовозобов'язаний повинен прибувати в терцентр і проходити медичну комісію. Але 99% цього не роблять.