п’ятниця, 31 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Вивозити валюту з України можна не лише дорослим: ліміт у 10 тис. поширюється на дітей

Андрій Кущенко


Суспільство

Вивозити валюту з України можна не лише дорослим: ліміт у 10 тис. поширюється на дітей

views269

04.04.2022

Подiлитися у соц.мережах

Діти віком до 18 років при виїзді з України за кордон вважаються окремими особами. Тому формально кожна дитина може вивезти готівку до 10 тис. євро в еквіваленті. Таким чином, ліміт валюти (без подання декларації) для матері із трьома неповнолітніми дітьми становить не 10 тис., а 40 тис. євро.

Таке роз'яснення дав директор департаменту відкритих ринків Національного банку Олексій Лупін під час круглого столу "Фінансове життя українців за кордоном: нова реальність". При цьому Національне антикорупційне бюро України попросило НБУ надіслати офіційне роз'яснення на митницю.

"Якщо за кордон виїжджає четверо – доросла і три дитини, то на митниці багато питань, що цей ліміт – тільки на дорослу повнолітню людину. Вони так трактують цю норму", – сказала виконавча директорка НАБУ Олена Коробкова.

Лупін же пояснив чинні норми так: "Коли проводиться процедура декларування, то неповнолітня особа не може декларувати. Тоді дорослий, який супроводжує дітей, за всіх декларує, заповнює бланк. Але для провезення [без декларування] немає обмеження на вік. Кожна людина, навіть немовля, може вивезти до 10 тис. євро".

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі