четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Війсковим відмовили у поновленні Наказу про систему харчування НАТО

Новини , Російська агресія , Політика , Право

Війсковим відмовили у поновленні Наказу про систему харчування НАТО

views152

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

2 серпня 2019 року керівництво Збройних Сил України намагалося поновити дію Наказу Міністерства оборони України № 90, який передбачає введення сучасної і якіснішої системи харчування у всіх військових підрозділах. Але суддя Окружного адміністративного суду Києва Олена Мазур відмовила у поновленні дії. (Нагадаємо, що в липні 2019 року Олена Мазур винесла ухвалу про припинення дії Наказу № 90).

Через припинення дії цього Наказу, військові не мають змоги перейти на нову систему харчування, яка відповідає стандартам НАТО і є значно кращою від теперішньої системи продовольчого забезпечення. Але, за словами Дмитра Кривошея, головного спеціаліста Юридичного департаменту в Міністерстві оборони, ті військові підрозділи, які встигли перейти до нової системи, продовжать харчуватися за каталогами НАТО, тому що на той момент діяв інший Наказ.

Судовий процес розпочався після того, як до Міністерства оборони надійшов позов від підприємця Богдан Алли Костянтинівни. Вона вважає, що Наказ про сучасну систему харчування має ознаки регуляторного акту і контролює відносини між МО, як органом державної влади, і господарюючими суб’єктами. Алла Богдан підкреслює, що цей Наказ необхідно скасувати, тому що він прийнятий з порушеннями, які не відповідають процедурі прийняття регуляторних актів.

На судовому засіданні, на якому сама Алла Костянтинівна не була присутня, представники Міністерства оборони зазначили, що даний документ має організаційно-розпорядчий характер і він контролює тільки підрозділи МО та Генерального штабу Збройних сил України. Але, на думку суду, підстав, щоб поновити дію Наказу № 90, не було.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі