п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Війна йде, а ви балаканиною займаєтесь – Лукашенко доручив знайти резервні гроші через маневри Росії

За кордоном , Новини , Політика

Війна йде, а ви балаканиною займаєтесь – Лукашенко доручив знайти резервні гроші через маневри Росії

views78

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив знайти резервні гроші для країни. Причиною стала втрата великих коштів через російський податковий маневр у нафтовій сфері.

Про це повідомляє пресслужба президента Лукашенка.  

Вказується, що глава Білорусі заявив на засіданні, яке було пов’язано з проблемами у сільському господарстві Вітебської області про те, що потрібно рятувати селян, а для цього треба об’єднатися та працювати.

«Питання у порятунку області та селян. А щоб їх врятувати, їх треба об’єднати та змусити працювати. І заплатити їм гроші. І сказати, що молоко та м’ясо цьогоріч кров з носа ви повинні на головне підприємство поставити. Чи ні? Війна йде, а ви балаканиною займаєтесь», — сказав він.

Білоруський прем’єр Сергій Рамуса повідомив, що агропромисловий комплекс Вітебської області має борги у розмірі 3 мільярдів рублів (34,88 мільярда гривень). У відповідь Лукашенко сказав, що ніхто борги списувати не буде і що всі проблеми потрібно вирішувати «жорсткою технологічною диктатурою та дисципліною».

Щодо грошових резервів, то шукати їх Батько хоче «за всіма напрямами», тому що країна втрачає гроші від податкового маневру РФ. У даному випадку мова йде про зміну оподаткування нафтової промисловості в Росії, через які були скасовані експортні мита, але підвищений податок на добич корисних копалин. До цього за нафту на внутрішньому ринку Російської Федерації не сплачували експортні мита і тому вона була дешевшою. Збитки у Білорусі через те, що вона купує нафтопродукти в Росії за внутрішніми цінами, а вони зараз стали вищими. Білорусь вже неодноразово зверталась до Росії щодо компенсацій через такі умови, але Росія відмовляється.

Варто також нагадати, що Росія та Білорусь також не домовились про новий контракт на поставку нафти і з січня 2020 року подача зупинилася. Відразу після розмови з Путіним Лукашенко доручив знайти інші джерела важливої сировини.

Вже з 26 січня 2020 року Білорусь отримує нафту з Норвегії.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі