четвер, 01 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Відтепер ПТРК «Pirat» може воювати і вдень і вночі (відео)

Технології

Відтепер ПТРК «Pirat» може воювати і вдень і вночі (відео)

views176

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Польські компанії Telesystem-Mesko та PCO розробили нову систему управління та наведення для ПТРК «Пірат» під назвою CLU-P (Command Launch Unit — Pirat).

Про це повідомляє Defense Express.

Нова система прицілювання CLU-P інтегрована у компактний корпус і має теле- та тепловізійні камери, що забезпечує застосування ПТРК вдень та вночі. CLU-P дозволяє виявити ціль на відстані більше 10 км та ідентифікувати її з відстані у 2,5 км. Зображення з камер виводиться на дисплеї, один з яких є елементом пристрою, а інший може бути встановлений на шоломі.

Максимальна дальність стрільби в піхотному варіанті ПТРК “Пірат” складає 2500 м. Ракета обладнана бойовими частинами з трьома типами вагою 2,5 кг. Сама ракета має загальну масу 10 кг і калібр 107 мм, запускається з транспортно-пускового контейнера (ТПК) довжиною 1180 мм. Маса спорядженого ТПК з ракетою – 15 кг. Як заявляють польські розробники, ракету “Пірат” та систему її наведення, серед іншого, можна буде інтегрувати у різні бойові платформи. В планах спеціалістів – додати до CLU систему автоматичного супроводження цілей та розробити полегшений спеціальний денно-нічний приціл для оператора пускової установки, що полегшує наведення ракети на ціль.

ПТРК «Пірат» – плід співпраці польської компанії «Mesko» та українського «ДержККБ «Луч». Цей легкий протитанковий ракетний комплекс – родич українського ПТРК «Корсар», дуже схожий на нього за характеристиками, але відрізняється схемою управління ракетою – у «Піраті» ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача, промінь якого формує на цілі точку, в яку і має влучити ракета, тоді як у «Корсарі» застосована схема управління ракетою за допомогою лазерного променя, що світить у хвіст ракети, при цьому оператор має тримати ціль у прицілі до моменту влучення ракети. Впровадження нової системи підсвічування CLU-P може вплинути на тактику застосування протитанкових підрозділів, оснащених «Піратом».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі