четвер, 28 жовтня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Відставка Андрія Богдана була неминучою, а призначення Єрмака є прогресом у переговорах з Кремлем – Голос Америки

Аналітика

Відставка Андрія Богдана була неминучою, а призначення Єрмака є прогресом у переговорах з Кремлем – Голос Америки

views43

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Після звільнення Андрія Богдана президентом України Володимиром Зеленським з посади керівника Офісу президента американське посольство написало повідомлення з подякою Богдану за роботу та висловленням сподівання на плідну співпрацю з новим главою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Начебто і правила етикету, і політика, і все інше. Але як насправді ставляться до цих перестановок в українському уряді у Вашингтоні?

Деякі деталі з цього приводу з’явились у «Голос Америки».  

Стаття під назвою «Єрмака у Вашингтоні називають тіньовим міністром закордонних справ і вважають його призначення прогресом у переговорах із Кремлем» з поглядом на цю ситуацію від американських експертів вийшла наступного дня після заміни головного радника Зеленського.

Старший експерт Атлантичної ради Андерс Аслунд наголошує, що між Богданом та Єрмаком були постійні сварки, тож у такому режимі працювати команді президента Зеленського стало просто неможливим і один з двох мав піти.

«Богдан та Єрмак відверто сварилися один з одним. Вони мали дуже різні досвіди. Тому я сподіваюсь, що тепер у команді буде більше послідовності в діях офісу президента. Один з цих чиновників повинен був піти».

Звільнення Богдана – спосіб показати незалежність від олігархів

Видання також нагадує про гостру критику Заходу ще у травні минулого року з приводу призначення Богдана на цю посаду через минулі зв’язки та досвід. Він працював в уряді колишнього президента-втікача Віктора Януковича, а вже при зміні влади підтримував зв’язки з олігархом Коломойським, до якого у США також є питання.

Тож своїм рішенням Зеленський начебто показав, що він є політиком, який не залежить від інтересів олігархів. Принаймні, таку думку висловили деякі західні експерти.

Експерт Фонду Маршалла Джонатан Кац, наприклад, говорить про те, що це нічого поки що не означає, особливо, якщо придивитися до політичного ядра України. І що лише реальні політичні рішення зможуть показати, чи готовий та наскільки спроможний Зеленський відмовитись від олігархічної системи.

«Якщо подивитись на політичне ядро України, ми досі бачимо значний вплив олігархів. Якщо це відхід від олігархічної системи, ми повинні в першу чергу подивитись, як це реально вплине на політику», – наголошує Кац.

Влада та тиск парламенту – поганий сигнал для США, МВФ

І додає, що те, що коїться зараз, а саме – тиск парламенту під контролем пропрезидентської влади на антикорупційні органи – надсилає дуже поганий знак і США, і МВФ, і взагалі всім союзникам України.

«Тут люди дуже занепокоєні можливим усуненням голови НАБУ чи працівників антикорупційних органів. Коли ми бачимо, що Парламент, контрольований партією президента бере участь у зусиллях усунути офіційних осіб антикорупційних органів, – це надсилає поганий сигнал США, МВФ та іншим союзникам України», – підкреслює Кац.

Андрій Єрмак – головний переговірник на перемовинах з Росією

Експерти поєднали призначення Зеленським керівником Офісу Єрмака, а Путіним – Дмитра Козака на посаду керівника переговорів з Україною. І вважають, що такі призначення можуть бути ознакою реального прогресу у переговорах із Кремлем.

Старший експерт Атлантичної ради Андерс Аслунд наголошує, що можливість з’явилась і цього призначення чекав президент Росії Путін. А після того, як це сталося, стало зрозуміло, хто саме контролює ситуацію в Україні (Зеленський та Єрмак), тому й призначив відразу Козака.

«З’явилась реальна можливість. Президент Путін очевидно чекав, поки ситуація роз’ясниться після президентських та парламентських виборів. Тепер це сталося. Стало зрозуміло, хто контролює ситуацію – президент Зеленський та Андрій Єрмак. Призначення Путіним Козака відповідальним на переговорах щодо Донбасу – це позитивний сигнал, тому що Козак – це людина, яка розв’язує кризові ситуації, у той час, як Сурков – людина, яка провокує кризи», – вказує експерт.

Тіньовий міністр закордонних справ

По суті, саме Єрмак може грати роль «сірого кардинала». Його навіть називають «тіньовим міністром закордонних справ України». У статті приводяться висловлювання з приводу того, що він постійно консультується з колишнім радником Зеленського.

«Саме Єрмаку доручено підготувати візит президента Зеленського до Білого дому. Якщо ця зустріч станеться вже у виборчій рік, це буде показовим. І якщо ця зустріч буде зосереджена на питаннях, важливих для американсько-українських відносин, питаннях безпеки, загроз, реальної підтримки та залучення – це добра ознака», – вважає Кац.

Згадується у статті й про те, що саме про Єрмака говорили під час процесу імпічменту президента Трампа. Саме він проводив зустріч Руді Джуліані та приймав участь у так званій тіньовій дипломатії між США та Україною.

Експерт Фонду Маршалла Джонатан Кац підкреслює, що українським політикам вкрай важливо бути у майбутньому обережними, щоб не стати втягненими знову у внутрішньополітичні процеси США.

«Сподіваюся, що були вивчені уроки. Незалежно від того, чи ви опинились в цій ситуації не з власної волі, Україна повинна перш за все зосередитись на своїх відносинах зі США, вона не повинна втягуватись у внутрішню політику у жодний спосіб. Пан Єрмак це знає, я думаю. Але ми знаємо, що пан Джуліані та інші продовжують шукати бруд. І дуже важливо для українських політиків стояти якомога далі від надзвичайно їдкої ситуації, яка матиме лише негативні наслідки для них. Україна має надзвичайно потужну підтримку в Конгресі, навіть в адміністрації», – підкреслив експерт.

Коментарi (0)