субота, 22 січня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Ветування закону про державну підтримку «Пласту» антиукраїнське і незаконне: Парубій

Новини , Суспільство , Політика

Ветування закону про державну підтримку «Пласту» антиукраїнське і незаконне: Парубій

views40

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

4 вересня президент Володимир Зеленський ветував законопроект №10184 «Про державне визнання і підтримку «Пласту» – Національної скаутської організації України».

На сайті Верховної Ради значиться, що проект закону було повернуто з пропозиціями президента.

Законопроект №10184 мав на меті посилення громадянської освіти та національно-патріотичного виховання через фінансову підтримку «Пласту» центральними органами виконавчої влади та місцевими громадами. Планувалось внесення змін до законів «Про культуру» та «Про позашкільну освіту».

Натомість, президент Зеленський вважає, що підтримка національної скаутської організації державою, протирічить Конституції України, оскільки визначає «Пласт» як єдину національну скаутську організацію.

Андрій Парубій, народний депутат від «Європейської Солідарності» та екс-спікер Верховної Ради, висловив своє обурення ветом президента Зеленського і назвав таке рішення антиукраїнським.

Перш за все, закінчився термін протягом якого президент мав право ветувати законопроект. Стаття 94 Конституції України визначає строк розгляду президентом прийнятого ВР закону в 15 днів. Саме під час цих 15 діб президент повинен був надати свої мотивовані пропозиції. Але, оскільки закон був прийнятий 30 травня, підписаний спікером і направлений президенту 19 червня, 4 вересня всі визначені терміни для вето давно вже минули.

Крім того, Парубій вважає, що відмова від державної підтримки «Пласту» є по суті антиукраїнською і закликає депутатів подолати вето президента.

«Пласт – найдавніша і найбільша українська молодіжна організація, яка виховала генералів Української Повстанської Армії, серед них і Романа Шухевича, президента УНР в екзилі – Миколу Плав’юка, геніального, всесвітньо відомого економіста Богдана Гаврилишина, винахідника Любомира Романківа та тисячі українських лідерів. Багато вихованців Пласту загинули в боротьбі за Україну, також на фронті і сучасної російсько-української війни», – зауважив екс-спікер ВР.